Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Coldrex MaxGrip C, tabl., 12 szt,blister

Dostępne

Pełna nazwa produktu

Coldrex MaxGrip C, tabl., 12 szt,blister

Dostępne krótkie daty

Nie

Produkt tygodnia

Nie

Postać produktu

tabletki

Wielkość opakowania

12 szt.- 1 blister po 12 szt.

Nazwa producenta

PERRIGO POLAND SP. Z O.O.

Wskazania

Leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.

Przeciwwskazania


Nie należy stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku, z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, z nadczynnością tarczycy, cukrzycą, z nadciśnieniem tętniczym krwi, z chorobami serca, ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, z rozrostem gruczołu krokowego, z chorobą alkoholową.
Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, zydowudynę oraz w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich zastosowaniu.
Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy stosować leku w ciąży.
Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.
Lek zawiera kofeinę - należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas zażywania leku.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
Nie stosować leku dłużej niż 3 bez konsultacji z lekarzem.
Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol lub zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa.

Marka

coldrex

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C)
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witamina C) oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, skrobię rozpuszczalną, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E110).

Popularne