Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

Niedostępne

Pełna nazwa produktu

Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

Dostępne krótkie daty

Nie

Produkt tygodnia

Nie

Postać produktu

syrop

Dawka

120 mg/5 ml

Wielkość opakowania

100 ml

Nazwa producenta

GALENA

Wskazania

W bólach różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, bóle stawowe, miesiączkowe oraz nerwobóle).
Stosowany również przeciwgorączkowo w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
Przeciwwskazaniem jest ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Stosować doustnie.
U dzieci zalecana dawka wynosi od 10 do 15 mg/kg macy ciała co 4 godziny do 4 razy na dobę.
Przykładowe dawki jednorazowe:
u dzieci w wieku od 2 do 6 lat: od 120 mg do 240 mg (od 5 ml do 10 ml syropu)
u dzieci w wieku od 6 do 12 lat: od 240 mg do 480 mg (od 10 ml do 20 ml syropu).
U dzieci poniżej 2 lat podawać tylko na zalecenie lekarza.

Marka

galena

Skład

100 ml syropu zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 2,4 g
Substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol, powidon, propylu parahydroksybenzoesan, karmel, aromat czekoladowy, wodę oczyszczoną.
5 ml syropu (1/3 miarki) zwiera 120 mg paracetamolu.

Popularne