Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Capsagamma, 53 mg/100 g, krem, 40 g

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Capsagamma, 53 mg/100 g, krem, 40 g

Postać produktu

krem

Dawka

53 mg kapsaicynoidow w przeliczeniu na kapsaicyne/100 g

Postać opakowania

40 g

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

WORWAG PHARMA

type

3

Wskazania

Produkt leczniczy Capsagamma wskazany jest u pacjentów dorosłych w łagodzeniu bólu mięśni, takiego jak ból lędźwiowo-krzyżowy.

Działanie

Lek łagodzi bóle mięśniowe, rozgrzewa i wywiera efekt przeciwbólowy.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Tak jak wszystkie leki, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u wszystkich one wystąpią. Substancja czynna może powodować lokalne zwiększenie perfuzji krwi z nasileniem zaczerwienienia skóry i uczucia ciepła. Reakcja ta jest częścią normalnego działania farmakologicznego preparatu roślinnego. Mogą wystąpić nadwrażliwość skórna i reakcje alergiczne (np. pokrzywka, powstanie pęcherzy lub pęcherzyków w miejscu podania). Częstość występowania jest nieznana. Jeśli wystąpią powyższe objawy, należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku. Jeśli w pojedynczych przypadkach wystąpi nadmierne uczucie pieczenia, kłucia lub swędzenia należy przerwać leczenie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Capsagamma:

  • w przypadku alergii na substancję czynną lub inne kapsaicynoidy (np. papryka, chili) lub którąkolwiek z substancji pomocniczych,
  • nie należy stosować na uszkodzoną skórę (otarcia skóry, rany, wysypka) oraz na błony śluzowe i w okolicy oczu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Przed zastosowaniem kremu Capsagamma należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować tego produktu leczniczego w pobliżu oczu lub błon śluzowych. Nie należy drapać miejsca, w którym zastosowano krem, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Podczas leczenia należy unikać ekspozycji na źródła ciepła (promieniowanie słoneczne lub podczerwone, ciepłe okłady lub ciepła woda). Uczucie pieczenia może nasilać się również podczas nadmiernego wysiłku fizycznego (pocenie się). Leczenie należy przerwać jeśli uczucie pieczenia odczuwane jest jako nadmierne. W takim przypadku należy usunąć ze skóry pozostałości kremu. Jeśli objawy ulegają pogorszeniu podczas stosowania tego produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się stosowania kremu u pacjentów leżących (ze względu na zwiększenie ryzyka odleżyn).

Stosowanie u dzieci - przeciwskazania

Nie należy stosować kremu Capsagamma u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania produktu Capsagamma w tym samym miejscu z innymi produktami stosowanymi miejscowo [np. żele rozgrzewające (zwiększające ukrwienie i powodujące zaczerwienienie skóry) lub żele przeciwbólowe]. Interakcje z innymi produktami leczniczymi stosowanymi w tym samym miejscu na skórze mogą zachodzić nawet do 12 godzin po aplikacji

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Brak danych dotyczących stosowania u kobiet w ciąży. Kapsaicyna przenika barierę łożyska i może przenikać do mleka kobiecego. Nie zaleca się samodzielnego stosowania leku przez pacjentki.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jeśli nie zalecono inaczej, u dorosłych i osób w podeszłym wieku należy stosować 2-4 razy na dobę cienką warstwę na skórę w bolącym miejscu. Należy pozwolić na wchłonięcie się kremu. Po zastosowaniu lub dotknięciu kremu należy dokładnie umyć ręce wodą i mydłem.

Przeciętny okres stosowania leku - dawkowanie

Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Leczenie należy kontynuować aż do uzyskania złagodzenia bólu, jeśli to niezbędne, do 3 tygodni. Po 3 tygodniach stosowania należy zrobić co najmniej 2 tygodniową przerwę w stosowaniu. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie kremu Capsagamma jest za silne lub za słabe.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku - dawkowanie

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Capsagamma: Stosowanie leku Capsagamma może prowadzić do działania nagrzewającego skórę. Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie to jest zbyt silne, nadmiar kremu można usunąć za pomocą zimnej wody i mydła.

Pominięcie zastosowania leku - dawkowanie

Pominięcie zastosowania dawki kremu Capsagamma: Nie należy stosować podwójnej dawki kremu w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Skład

Substancją czynną leku jest standaryzowany wyciąg gęsty z owoców pieprzowca (Capsici extractum spissum normatum). 100 g kremu zawiera: 2,375 – 1,032 mg standaryzowanego wyciągu gęstego z Capsicum annuum L. var. minimum (Miller) Heiser i Capsicum frutescens L, fructus (owoc pieprzowca) (DERpierwotny 2,8-4,9:1), co odpowiada 53 mg kapsaicynoidów, w przeliczeniu na kapsaicynę. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 80% (V/V).

Pozostałe składniki leku to: Sorbitanu stearynian, makrogolu stearynian, glicerol 85%, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, tytanu dwutlenek, fenoksyetanol, karbomer 980, olejek eteryczny rozmarynowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona, glukoza ciekła.

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i tubie po: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. 4 Lek nie wymaga specjalnych warunków przechowywania. Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania 3 miesiące. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn - przeciwskazania

Lek Capsagamma nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.