Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

No-Spa, 40 mg, tabl., 40 szt

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

No-Spa, 40 mg, tabl., 40 szt

Postać produktu

tabletki

Dawka

40 mg

Postać opakowania

40 szt. - 4 blistry po 10 szt.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

OPELLA HEALTHCARE POLAND SP. Z O.O.

type

3

Wskazania

Lek No-Spa stosuje się w:

  • stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera.
  • stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz.

oraz wspomagająco:

  • w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki.
  • schorzeniach ginekologicznych: w bolesnym miesiączkowaniu.

Działanie

No-Spa jest to lek rozkurczowy, zmniejszający ból (bolesne skurcze) w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego (żołądka i jelit), dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych. Lek No-Spa zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 osoby na 1000): reakcje alergiczne (obrzęk naczynloruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd), ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, nudności, zaparcie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku No-Spa: jeśli pacjent ma uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek i serca, jeśli pacjent ma blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia oraz u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku No-Spa:

  • u pacjentów z niedociśnieniem 
  • u dzieci w wieku od 6 lat 
  • u kobiet w ciąży
  • Nie stosować leku w czasie porodu.

 

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym podawaniu z lewodopą (lek stosowany w chorobie Parkinsona) ze względu na zmniejszenie jej działania przeciwparkinsonowego oraz nasilenie drżeń i sztywności.

Stosowanie leku z jedzeniem, piciem i alkoholem - przeciwskazania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Drotaweryna przenika przez łożysko. Nie stosować leku w czasie porodu. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: dawka dobowa: 120 do 240 mg, w 2-3 dawkach podzielonych.

W przypadku konieczności zastosowania teku No-Spa u dzieci:

  • dawka dobowa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: wynosi 80 mg, w 2 dawkach podzielonych
  • dawka dobowa dla dzieci w wieku powyżej 12 lat: wynosi 160 mg, w 2-4 dawkach podzielonych. 

Skład

Substancją czynną leku jest: drotaweryna (w postaci chlorowodorku) 40 mg.
Pozostałe substancje pomocnicze to: skrobia, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, talk, powidon.

Reakcje alergiczne - skład

Lek No-Spa zawiera laktozę jednowodną Każda tabletka zawiera 52 mg laktozy jednowodnej. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku lub blistrze. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Okres ważności po pierwszym otwarciu pojemnika z PE (polietylenu) wynosi 12 miesięcy (opakowanie 60 tabletek). Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn - przeciwskazania

W dawkach leczniczych lek podawany doustnie nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W razie wystąpienia zawrotów głowy należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności tj. prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.