Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Dicostop, plyn doustny,10 sasz

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Dicostop, plyn doustny,10 sasz

Postać produktu

plyn doustny

Postać opakowania

10 saszetek po 15 g

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

VITIS PHARMA

type

3

Wskazania

Dicostop jest wskazany  w doustnym leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

Działanie

Diosmektyt to naturalna glinka o strukturze cienkich nakładających się na siebie krystalicznych płytek, posiadająca wysoką zdolność wiązania płynów obecnych w świetle jelita wraz z obecnymi w nim bakteriami i wirusami, zagęszczanie konsystencji stolca i spowolnienie wydalania. Diosmektyt zawarty w preparacie DICOSTOP łączy się z glikoproteinami warstwy śluzowej pokrywającej ścianę przewodu pokarmowego, zmieniając ich charakterystykę fizyczną, tworząc chłonny żel, który chroni przed nadmiernym wydzielaniem kwasu i substancjami drażniącymi żołądek, a także stanowi barierę przeciw mechanizmom zapalnym.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Nie są znane żadne działania niepożądane związane z przewlekłym stosowaniem tego wyrobu. W przypadku przedawkowania może wystąpić zaparcie. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, innych od wyżej wymienionych, prosimy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować wyrobu medycznego u dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia. Nie stosować wyrobu w przypadku znanej nadwrażliwości na składniki tego wyrobu medycznego. Nie stosować wyrobu medycznego u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający (DPN) w celu uniknięcia odwodnienia.

Stosowanie u dzieci - przeciwskazania

Nie stosować wyrobu medycznego u dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia.

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Wyrób medyczny zawiera aluminium pochodzące z diosmektytu; jeżeli stosowane są inne produkty lub leki zawierające diosmektyt, glinkę lub związek aluminium, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu DICOSTOP.  Nie stosować tego wyrobu medycznego podczas używania innych wyrobów lub leków doustnych: zdolność chłonna diosmektytu może niekorzystnie wpływać na ich skuteczność. W przypadku stosowania równoczesnych terapii lekowych, przed przyjęciem preparatu DICOSTOP należy skonsultować się  z lekarzem.

Stosowanie leku z jedzeniem, piciem i alkoholem - przeciwskazania

Doradza się przyjmowanie preparatu DICOSTOP pomiędzy posiłkami.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Nie stosować wyrobu medycznego u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 6-12. roku życia: 1 saszetka 2-3 razy dziennie. Dzieci w wieku od 1-6. roku życia: 1 saszetka 1-2 razy dziennie.

Przeciętny okres stosowania leku - dawkowanie

Nie stosować dłużej niż 10 kolejnych dni. Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób podania - dawkowanie

Każda saszetka może być użyta tylko raz po jej otwarciu. Energicznie ugnieść zawartość saszetki przed jej otwarciem. Produkt może być przyjmowany bezpośrednio lub rozpuszczony w szklance wody lub w innych napojach (sok, jogurt). Po otwarciu, zawartość saszetki powinna być przyjęta w całości, produkt jest jednorazowego użycia. Wszelkie pozostałości roztworu nie mogą być przyjęte później w ciągu dnia. W przypadku małych dzieci, zawartość saszetki można podać w butelce do karmienia, po zmieszaniu z 50 ml wody lub innego napoju, podzieloną na 2-3 dawki w ciągu dnia. Możliwe jest także dodanie preparatu  DICOSTOP do pokarmów półpłynnych. Doradza się przyjmowanie preparatu DICOSTOP pomiędzy posiłkami. W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający (DPN) w celu uniknięcia odwodnienia.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku - dawkowanie

Nie przekraczać zalecanej dawki, w przypadku działań niepożądanych (zaparcie, bóle jelit, wzdęcia) przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Skład

Jedna saszetka DICOSTOP zawiera:

Składnik aktywny: diosmektyt (1,5 g).

Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, EDTA, guma karaya, metyloparaben sodowy, estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, aromaty, kwas cytrynowy, benzoesan sodowy, sukraloza.

Reakcje alergiczne - skład

Nie stosować wyrobu w przypadku znanej nadwrażliwości na składniki tego wyrobu medycznego.

Jak przechowywać lek - skład

DICOSTOP nie powinien być stosowany po dacie ważności podanej na opakowaniu. DICOSTOP należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C); unikać ekspozycji na bezpośrednie źródła światła, ciepło i nadmierną wilgotność. Data ważności na opakowaniu odnosi się do preparatu DICOSTOP przechowywanego zgodnie z zaleceniami wytwórcy, w nieotwartym opakowaniu.