Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Diklofenak Perrigo (Diklofenak Omega Pharma),10mg/g,zel,100g

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Diklofenak Perrigo (Diklofenak Omega Pharma),10mg/g,zel,100g

Postać produktu

zel

Dawka

10 mg/g

Postać opakowania

100 g, tuba

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

PERRIGO POLAND SP. Z O.O.

Wskazania

Produkt leczniczy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu:

- pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń),
- bólu pleców,
- ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty),
- ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Działanie

Diklofenak Perrigo działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Substancja czynna leku – diklofenak – należy do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże, Diklofenak Perrigo wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

 

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), świąd

Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry

Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, nadwrażliwość, obrzęk, astma, reakcja nadwrażliwości na światło (objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Diklofenak Perrigo

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na diklofenak, glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Diklofenak Perrigo;
- jeśli u pacjenta występowały w przeszłości ataki astmy (duszność), pokrzywka, czy też katar po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofenu);
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat;,
- w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Diklofenak Perrigo należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Diklofenak Perrigo - w przypadku stosowania żelu na duże powierzchnie skóry lub podczas długotrwałego stosowania, ponieważ mogą wystąpić ogólne działania niepożądane; - lek należy stosować tylko na nieuszkodzoną skórę; - należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi (np. ust); - po nałożeniu żelu można zakładać bandaże lub opaski powszechnie stosowane przy skręceniach, jednak bez warstw nieprzepuszczających powietrza.

 

Diklofenak Perrigo a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, również tych, które wydawane są bez recepty. Po zastosowaniu żelu na skórę ilość leku, która wchłania się do krwi jest mała, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji z innymi lekami jest niewielkie.

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Diklofenak Perrigo w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania leku Diklofenak Perrigo w okresie karmienia piersią. Jeśli zastosowanie w okresie karmienia piersią jest konieczne, nie należy stosować leku na skórę piersi, na duże powierzchnie ani długotrwale.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Stosowanie leku Diklofenak Perrigo nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

 

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Diklofenak Perrigo

Lek zawiera 50 mg glikolu propylenowego w 1 gramie żelu. Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, lek może powodować podrażnienie skóry.

Dawkowanie

Żel stosuje się miejscowo na skórę. Dikolofenak Perrigo przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie wolno połykać leku.

 

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat

Diklofenak Perrigo należy stosować miejscowo na skórę, 3 do 4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g (ilość żelu wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) wystarcza do leczenia powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2 .

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i zapalenia tkanki miękkiej lub przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu 7 dni stosowania żelu lub nastąpi pogorszenie objawów chorobowych, należy skontaktować się z lekarzem.

 

 

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Diklofenak Perrigo

Nie należy zwiększać zalecanej dawki leku Diklofenak Perrigo bez porozumienia z lekarzem. Przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne ze względu na niewielkie wchłanianie diklofenaku stosowanego miejscowo. Jeśli lek został przypadkowo połknięty i wystąpiły niepożądane objawy, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

 

Pominięcie zastosowania leku Diklofenak Perrigo

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Skład

substancja czynna: 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego
substancje pomocnicze: karbomer, makrogol eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona.

 

PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.