Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Rostil, 250 mg, tabl., 30 szt,bl(3x10)

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Rostil, 250 mg, tabl., 30 szt,bl(3x10)

Postać produktu

tabletki

Dawka

250 mg

Postać opakowania

30 szt.- 3 blistry po 10 szt.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

AFLOFARM

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Rostil jest leczenie objawów towarzyszących przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych, takich jak:

• ból,

• kurcze,

• mrowienie,

• obrzęk,

• zmiany skórne na tle zastoju krwi.

Działanie

Lek zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, zwiększa ich wytrzymałość zapobiegając tworzeniu wysięków i usprawniając mikrokrążenie.

Lek zwiększa napięcie ściany żył co zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych. Nasila syntezę kolagenu, zmniejsza lepkość osocza zwiększając jego przepływ przez tkanki obwodowe. Działa uszczelniająco na naczynia w obrębie układu limfatycznego powodując zmniejszenie obrzęków, co prowadzi do ustąpienia dolegliwości bólowych i uczucia ciężkości kończyn.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą wystąpić następujące objawy niepożądane

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

  • nudności i biegunka;
  • zawroty głowy;
  • gorączka polekowa.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • agranulocytoza (zmniejszenie liczby granulocytów - jednego z rodzaju białych krwinek, powodujące większą podatność na zakażenia);
  • swędząca wysypka z rumieniem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Rostil

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku .
  • Lek Rostil zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Lek należy stosować podczas posiłku.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować leku w pierwszym trymestrze ciąży. Lek może być stosowany w ciąży jedynie, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.
Lek nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek Rostil należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek do podawania doustnego. Zalecana dawka przy objawowym leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych: dorośli od 500 mg (2 tabletki) do 1000 mg (4 tabletki) na dobę. Lek należy stosować podczas posiłku. Leczenie może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Lek Rostil nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Skład

Substancją czynną leku Rostil jest wapnia dobezylan jednowodny. Jedna tabletka zawiera 250 mg wapnia dobezylanu jednowodnego. Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, krospowidon.