Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Allergocrom, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Allergocrom, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml

Postać produktu

krople do oczu, roztwor

Dawka

20 mg/ml

Postać opakowania

10 ml, butel.PE

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

URSAPHARM POLAND

type

3

Wskazania

Lek stosuje się w przypadku wystąpienia ostrych i przewlekłych zapaleń spojówek.

Działanie

Hamuje uwalnianie się histaminy i działa na wczesnym etapie reakcji alergicznej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na kromoglikan sodu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci poniżej 4 lat nie zostało określone.

Lek zawiera 0,50 mg chlorku benzalkoniowego w każdych 10 ml, co odpowiada 0,05 mg/ml. Lekarz okulista powinien stwierdzić, czy pomimo występującego alergicznego zapalenia oczu, możliwe jest używanie twardych soczewek kontaktowych. Chlorek benzalkoniowy może być absorbowany przez miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem.Chlorek benzalkoniowy może powodować także podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki (przezroczystej warstwy z przodu oka). W razie wystąpienia nieprawidłowych odczuć w obrębie oka, kłucia lub bólu w oku po zastosowaniu leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj zaleca się zakroplić do worka spojówkowego 1 kroplę 4 razy na dobę. Dla dorosłych i dla dzieci dawkowanie jest takie samo.

Skład

Substancją czynną leku jest kromoglikan sodu.

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, glukoza jednowodna, woda do wstrzykiwań.

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 6 tygodni.