Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Heltiso Care Antiafti zel na afty, 10 ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Heltiso Care Antiafti zel na afty, 10 ml

Postać produktu

zel do stosowania w jamie ustnej

Postać opakowania

10 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

LABORATOIRE L`IDEAL PARISIEN

type

3

Wskazania

Wyrób medyczny jest zalecany w przypadku wystąpienia: aft (owrzodzeń aftowych), aftowego zapalenia jamy ustnej, pleśniawek, drobnych urazów, w tym urazów spowodowanych przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy stomatologiczne.

Działanie

Po aplikacji wyrobu na zmienione chorobowo miejsce w obrębie jamy ustnej następuje wytworzenie nawilżającej powłoki ochronnej, utrzymującej się w miejscu aplikacji, która łagodzi ból. Wytworzona powłoka pokrywa zmiany w jamie ustnej chroniąc ją przez czynnikami infekcyjnymi i podrażnieniami mechanicznymi.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na zawarte w wyrobie medycznym składniki. Nie stosować jeśli po zastosowaniu produktu wystąpią objawy swędzenia lub pieczenia, co może świadczyć o uczuleniu na składniki wyrobu medycznego wówczas należy zaprzestać stosowania wyrobu. Należy unikać przypadkowego kontaktu wyrobu ze śluzówką oka. W przypadku pogorszenia stanu błony śluzowej jamy ustnej, nasilenia objawów należy skontaktować się z lekarzem specjalistą. Chronić przed dziećmi. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie używać jeśli przed pierwszym otworzeniem opakowanie jest uszkodzone lub naruszone. Nie używać wyrobu w przypadku uszkodzenia aplikatora. Ze względów higienicznych zaleca się używanie jednego wyrobu przez jednego pacjenta.

Produkt przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia. U dzieci  wyrób stosować pod nadzorem osoby dorosłej.

Dawkowanie

Stosowanie: Przed zastosowaniem wyrobu dokładnie umyć ręce. Stosować miejscowo. Zdjąć zabezpieczenie aplikatora i umieścić szyjkę aplikatora w jamie ustnej. Aplikować 1 lub 2 krople żelu punktowo na zmianę w jamie ustnej. Unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora ze zmianą. Usunąć aplikator i zabezpieczyć nasadkę.

Skład

Skład: woda oczyszczona, glikol propylenowy, poliwinylopirolidon, polioksyetylenowany 40 molami tlenku etylenu uwodorniony olej rycynowy, guma ksantanowa, sorbinian potasu, sól sodowa kwasu hialuronowego, kwas glicyryzynowy, sacharynian sodu, chlorek benzalkoniowy.

Jak przechowywać lek - skład

Wyrób przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15-25OC. Chronić przed światłem i źródłami ciepła. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować wyrobu w przypadku uszkodzenia opakowania bezpośredniego.