Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Doppelherz med Na drazliwe jelita, tabl., 30 szt

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Doppelherz med Na drazliwe jelita, tabl., 30 szt

Postać produktu

tabletki

Postać opakowania

30 szt

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

LABOMAR

type

3

Wskazania

Doppelherz med Na drażliwe jelita – leczy i przynosi ulgę w objawach związanych z zespołem jelita drażliwego (IBS) charakteryzującego się bólem, obrzękiem, wzdęciami i dyskomfortem w jamie brzusznej, związanymi lub nie ze zmianą wyglądu stolca oraz z zaburzeniami rytmu wypróżnień (zaparcia, biegunki lub ich naprzemienne występowanie).

Działanie

Doppelherz med Na drażliwe jelita wspomaga leczenie zespołu jelita drażliwego (IBS) poprzez wytworzenie mukoadhezyjnego filmu pokrywającego błonę śluzową jelit. Warstwa ochronna zapobiega kontaktowi śluzówki z czynnikami drażniącymi oraz absorbuje gazy jelitowe, co zmniejsza objawy IBS. 

Przeciwwskazania

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Pomimo, iż nie są znane działania niepożądane, nie zaleca się stosowania wyrobu przez kobiety w  ciąży i karmiące  piersią oraz u dzieci poniżej 12 roku życia. W takich przypadkach, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego wyrobu medycznego.
  • Nie należy stosować więcej niż 4 tabletki dziennie.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników.
  • Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.
  • Termin ważności odnosi się do wyrobu w nienaruszonym opakowaniu, prawidłowo przechowywanym.

Dawkowanie

Dawkowanie i sposób postępowania z wyrobem:

  • Zalecana dawka to 1 tabletka 2 razy dziennie. Tabletki powinny być przyjmowane przed jedzeniem lub pomiędzy posiłkami lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
  • W przypadku ostrego bólu dawkę można podwoić.
  • W zależności od nasilenia choroby, zaleca się przedłużyć stosowanie z 2 do 6 tygodni i powtarzać leczenie w przypadku ponownego pojawienia się objawów.
  • 1 opakowanie to 2 tygodniowe leczenie zgodne z zaleceniami

Skład

zeolit (klinoptylolit), wyciąg z rumianku pospolitego (Matricaria chamomilla L.), wyciąg z prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis L.), aloes (Aloe vera L., sok z żelu) 200:1, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, tyndalizowane bakterie Lactobacillus plantarum (zawiera sojęmleko i produkty mleczne, w tym laktozę), celuloza, fosforany wapnia, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, olejek eteryczny z kopru włoskiego (Foeniculum vulgare Mill.), olejek eteryczny z kminku zwyczajnego (Carum carvi L.).