Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Esoxx One, plyn, 10 ml, 14 sasz.

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Esoxx One, plyn, 10 ml, 14 sasz.

Postać produktu

plyn

Postać opakowania

10 ml, 14 sasz.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

BIOFARMA

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Esoxx One jest występowanie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, które mogą, choć nie muszą, być powiązane z występowaniem zapalnych zmian nadżerkowych błony śluzowej przełyku. Objawy GERD są zazwyczaj bardziej odczuwalne w pozycji leżącej i mogą nasilać się w trakcie snu. Należą do nich: • zgaga, • ból w nadbrzuszu, • zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, • kaszel wynikający z podrażnienia błony śluzowej przełyku, • dysfonia, czyli chrypka. Esoxx One stosowany jest w klasycznych objawach refluksu, w refluksie nocnym i w niepowodzeniach leczenia antysekrecyjnego lub zobojętniającego.

Działanie

Preparat Esoxx One charakteryzuje się miejscowym działaniem osłaniającym powierzchnię błony śluzowej przełyku, co pozwala na szybkie złagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym. Esoxx One tworzy długotrwały film ochronny na powierzchni śluzówki przełyku, odpowiednio nawilża i nawadnia śluzówkę oraz aktywnie zastępuje upośledzone mechanizmy ochronne. Swoje właściwości Esoxx One zawdzięcza odpowiedniemu połączeniu kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny, które ze względu na swój oryginalny i innowacyjny mechanizm działania chronią błonę śluzową przełyku. Preparat Esoxx One zawiera także poloxamer 407 - składnik o wysokiej zdolności przylegania do błony śluzowej przełyku. Dzięki niemu kwas hialuronowy i siarczan chondroityny dłużej powlekają śluzówkę, chroniąc ją przed działaniem kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Siarczan chondroityny ma również działanie wspomagające w procesie gojenia błony śluzowej przełyku.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Esoxx One jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników wyrobu. W takiej sytuacji należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Brak jest innych szczególnych przeciwwskazań do stosowania preparatu Esoxx One. Pomimo, że nie są znane działania niepożądane, nie zaleca się stosowania Esoxx One w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia. W każdym przypadku należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki Esoxx One do spożycia. Jeżeli dolegliwości nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. 

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Pomimo, że nie są znane działania niepożądane, nie zaleca się stosowania Esoxx One w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia. W każdym przypadku należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie preparatu Esoxx One polega na przyjmowaniu 1 pojedynczej saszetki (ESOXXetki) 10 ml po głównych posiłkach i/lub przed snem lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W celu zastosowania preparatu należy końcówkę saszetki odciąć nożyczkami lub oderwać w miejscu zaznaczonym przerywaną linią. Syrop można wypić bezpośrednio z saszetki. Syrop nie wymaga rozcieńczania. 

Skład

W skład wyrobu medycznego Esoxx One wchodzą: kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, poliwinylopirolidon, ksylitol C, benzoesan sodu, sorbinian potasu, aromaty, woda demineralizowana, poloxamer 407. Opakowanie Esoxx One zawiera 14 Esoxxetek (saszetek jednodawkowych) po 10 ml.

Jak przechowywać lek - skład

Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Esoxx One należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła. Nie zamrażać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.