Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Nervosol K, plyn doustny, (H.Kr), 35 ml

Dostępne na magazynie

(H.Kr)
Pełna nazwa produktu

Nervosol K, plyn doustny, (H.Kr), 35 ml

Skrócony opis produktu

(H.Kr)

Postać produktu

plyn doustny

Dawka

1 ml/ml

Postać opakowania

35 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

HERBAPOL KRAKOW

type

3

Wskazania

Stosuje się tradycyjnie jako środek uspokajający w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Działanie

Lek Nervosol-K to tradycyjny produkt leczniczy roślinny. Nalewka złożona otrzymywana jest przez wytrawienie etanolem takich surowców roślinnych jak: korzeń kozłka, ziele melisy, korzeń arcydzięgla, szyszka chmielu i kwiat lawendy.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • nadwrażliwość skóry na światło słoneczne.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nervosol K

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
  • u dzieci poniżej 12 lat.
  • u osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby lub padaczką.

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Po zastosowaniu leku należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. Lek zawiera 50-57% (V/V) etanolu (alkohol). Jednorazowa dawka 5 ml zawiera 2,25 g etanolu, co odpowiada 57 ml piwa lub 24 ml wina, natomiast dawka jednorazowa 2 ml zawiera 0,9 g etanolu, co odpowiada 22,8 ml piwa lub 9,6 ml wina. Nie zaleca się stosowania produktu u osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby lub z padaczką.

Stosowanie u dzieci - przeciwskazania

Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Możliwe nasilenie działania innych leków uspokajających i nasennych.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u kobiet ciężarnych i karmiących. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: dawka jednorazowa 2-5 ml płynu (co odpowiada 44-110 kropli lub około 1/2-1 łyżeczki płynu) 1-3 razy na dobę.

  • Podawać doustnie.
  • Nie zaleca się przyjmowania dłużej niż 7 dni.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku - dawkowanie

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Nervosol-K. Objawy przedawkowania związane będą głównie z zawartością etanolu. Ze względu na zawartość kozłka, produkt może wywołać łagodne objawy (zmęczenie, skurcze brzucha, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, drżenie dłoni, rozszerzenie źrenic), które ustępują w ciągu 24 godz.

Skład

Substancje czynne: korzeń kozłka (Valerianae radix), ziele melisy (Melissae herba), korzeń arcydzięgla (Angelicae radix), szyszka chmielu (Lupuli strobilus), kwiat lawendy (Lavendulae flos).

1 ml płynu zawiera 1 ml wyciągu złozonego (1:2) z korzenia kozłka, ziela melisy, korzenia arcydzięgla, szyszki chmielu i kwiatu lawendy (5:5:4:3:3), ekstrahent: etanol 60% (v/v). Zawartość etanolu w produkcie 50-57% (v/v). 5 ml płynu (1 łyżeczka) odpowiada dawce 0,375 g Lupuli flore i 0,625 gValerianae radice.

Jak przechowywać lek - skład

Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temp. nie wyższej niż 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn - przeciwskazania

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po przyjęciu leku. Lek upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn przez ok. 2 godz. Po przyjęciu produktu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu przez około 30 min.