Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Cicatridina, glob., dopochw., 10 szt

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Cicatridina, glob., dopochw., 10 szt

Postać produktu

globulki dopochwowe

Postać opakowania

10 szt

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

FARMA DERMA

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania globulek Cicatridina jest wspomaganie procesu regeneracji błony śluzowej pochwy w przypadku występowania ran i podrażnień: • w stanach atrofii i dystrofii, • po porodzie, • po zabiegach ginekologicznych i chirurgicznych, • w dystrofii spowodowanej chemioterapią lub naświetlaniem jonizującym, • w przypadku suchości pochwy, wywołanej również niedoborem hormonów żeńskich – estrogenów, • w dyspareunii, czyli bólach przy współżyciu płciowym.

Działanie

Skuteczność działania globulek dopochwowych Cicatridina jest możliwa dzięki obecności w składzie kwasu hialuronowego, mukopolisacharydu, który występuje powszechnie w wielu tkankach ciała. Kwas hialuronowy pełni rolę podpory strukturalnej zapewniając napięcie, trofizm i elastyczność tkanek. Cicatridina przyspiesza zabliźnianie się ran w pochwie, przywraca naturalny proces gojenia, odbudowuje błonę śluzową pochwy w procesach atrofii i dystrofii, łagodzi takie objawy jak: uczucie napięcia i suchości pochwy, świąd, pieczenie, bóle przy współżyciu płciowym - już w pierwszym tygodniu stosowania. Zdolność kwasu hialuronowego do przyspieszenia i poprawy procesu gojenia i regeneracji tkanek wykazano w licznych badaniach klinicznych. Długotrwałe stosowanie globulek dopochwowych Cicatridina może wywołać reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Długotrwałe stosowanie wszystkich produktów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie wyrobu i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania globulek dopochwowych Cicatridina jest nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek ze składników preparatu. 

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Interakcje z innymi produktami nie są znane, dlatego przed użyciem globulek dopochwowych Cicatridina w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi lub lekami dopochwowymi zaleca się konsultację z lekarzem.

Dawkowanie

Dawkowanie wyrobu medycznego Cicatridina polega na stosowaniu jednej globulki wieczorem lub według wskazań lekarza. Czas stosowania zależy od rozwoju objawów. W razie konieczności globulki dopochwowe mogą być stosowane przez dłuższy czas. Przykładowe dawkowanie globulek dopochwowych Cicatridina: • po zabiegach ginekologicznych, po chemio- i radioterapii, po porodzie, po zabiegach chirurgicznych - 1 globulka przez 10-20 dni, wieczorem; • w stanach zmniejszonego wydzielania estrogenów przy suchości pochwy oraz w okresie przed i menopauzalnym - 1 globulka przez 10 dni, następnie co 2-3 dzień - również wieczorem. W celu zastosowania preparatu należy wyjąc globulkę pociągając za końce nadciętego blistra i włożyć ją głęboko do pochwy. Należy umyć ręce przed i po użyciu wyrobu medycznego. Cicatridina nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Skład

W skład globulek dopochwowych Cicatridina wchodzą: sól sodowa kwasu hialuronowego 5 mg, Centella Asiatica-wyciąg olejowy, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z aloesu, ekstrakt olejowy z drzewa herbacianego, glicerydy półsyntetyczne, BHT.

Jak przechowywać lek - skład

Globulki dopochwowe Cicatridina należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu.