Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

VitA-Pos, 250 IE/g, masc do oczu, vit.A,steryl., 5 g

Brak na stanie

sterylna
Pełna nazwa produktu

VitA-Pos, 250 IE/g, masc do oczu, vit.A,steryl., 5 g

Skrócony opis produktu

sterylna

Postać produktu

masc do oczu

Dawka

250 IE/g

Postać opakowania

5 g

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

URSAPHARM NIEMCY

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania maści VitA-POS są dolegliwości związane z podrażnieniem oczu na skutek m.in. działania wiatru, zimna, promieni słonecznych, dymu czy klimatyzacji. Symptomy te to przede wszystkim: • uczucie pieczenia oczu, • swędzenie oczy, • wysuszenie oczu, • odczucie obecności ciała obcego w oczach. Powyższe objawy mogą wystąpić również w czasie długotrwałej pracy przy komputerze, przy oglądaniu telewizji, czy podczas nocnej jazdy samochodem. Nasilenie dolegliwości może wystąpić podczas używania soczewek kontaktowych.

Działanie

W swoim działaniu maść VitA-POS zmniejsza objawy podrażnienia oczu, tworząc przyjemny, ochronny film na powierzchni oka. Jeden z głównych składników maści, witamina A, która jest również naturalnym składnikiem filmu łzowego, mieszając się ze łzami, zapewnia dobrą tolerancję maści. Po zastosowaniu maści VitA-POS odczucia pieczenia, suchości i zmęczenia oczu ulegają zmniejszeniu, a mruganie staje się łatwiejsze. Preparat VitA-POS ma konsystencję maści, powoduje po podaniu lekkie zaburzenie ostrości widzenia, dlatego nadaje się zwłaszcza do stosowania przed udaniem się na spoczynek. Można w ten sposób uniknąć dolegliwości przy otwieraniu oczu rano. W bardzo rzadkich przypadkach były zgłaszane reakcje nadwrażliwości, takie jak: czerwone, piekące, swędzące oraz nadmiernie łzawiące oczy. Ustępowały one bezpośrednio po zaprzestaniu leczenia preparatem Vita-POS.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania maści VitA-POS jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu oraz jednoczesne stosowanie soczewek kontaktowych. Ponadto maści VitA-POS nie należy podawać z innymi miejscowo stosowanymi lekami okulistycznymi. W wypadku konieczności ich zastosowania VitA-POS należy zaaplikować 30 minut później. Maść VitA-POS należy pobierać bez zginania i skręcania tuby. W świetle aktualnego stanu wiedzy, VitA-POS może być stosowany także u dzieci, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Zawartością jednej tuby może być leczona wyłącznie jedna osoba. Maść VitA-POS należy przechowywać w temperaturze pokojowej tzn. (15-25˚C), w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Po pierwszym otwarciu tuby z maścią VitA-POS można używać preparat przez okres 6 miesięcy.

Dawkowanie

Dawkowanie maści VitA-POS zależy od nasilenia dolegliwości i indywidualnych przyzwyczajeń. Przy znacznym stopniu nasilenia objawów suchości oka, zwykle stosuje się VitA-POS 3 razy dziennie, a zwłaszcza przed udaniem się na spoczynek. Nie istnieją ograniczenia czasu stosowania preparatu. Aby zaaplikować maść VitA-POS do oczu należy zdjąć nakrętkę z tuby, odchylić głowę lekko do tyłu, odciągnąć delikatnie dolną powiekę i ściskając ostrożnie tubę umieścić mały pasek maści w worku spojówkowym, powoli zamknąć oko, następnie starannie zamknąć tubę zakrętką. Należy unikać dotykania końcówką tuby zarówno oka, jak i skóry twarzy. W przypadku wrażenia, że dawkowanie jest niewystarczające należy poradzić się lekarza okulisty. Ze względu na obecność składników tłuszczowych, po zaaplikowaniu maści VitA-POS do worka spojówkowego, przejściowo występuje niewyraźne widzenie. W tym okresie nie należy prowadzić samochodu, uczestniczyć aktywnie w ruchu drogowym, obsługiwać maszyn oraz wykonywać prac bez zapewnienia sobie odpowiedniego podparcia.

Skład

VitA-POS jest sterylną maścią do oczu, zawierającą obok 250 j.m./g palmitynianu retinolu (witamina A), stałą i płynną parafinę, wosk, białą wazelinę. Tuba zawiera 5 g maści. Maść nie zawiera substancji konserwujących.