Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Antidral, 100 mg/g, plyn na skore, 50 ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Antidral, 100 mg/g, plyn na skore, 50 ml

Postać produktu

plyn na skore

Dawka

100 mg/g

Postać opakowania

50 ml, 1 butel.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Antidral jest problem nadmiernej potliwości konkretnych partii skóry, w szczególności powierzchni skóry pach, stóp i dłoni.

Działanie

Lek Antidral likwiduje lub łagodzi przykre dolegliwości związane z nadmiernym poceniem się. Skuteczność działania preparat zawdzięcza specjalnej kompozycji substancji aktywnych. Płyn Antidral zawiera chlorek glinowy, który zmniejsza aktywność gruczołów potowych poprzez denaturację białek zawartych w gruczołach i łączenie się z włóknami fibrynowymi, stanowiącymi zakończenia gruczołów wydzielania zewnętrznego. Po zastosowaniu płynu ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta (system sprzężenia zwrotnego), w wyniku czego zahamowane zostaje wydzielanie potu z gruczołów potowych. Pozostałe składniki leku ułatwiają wchłanianie substancji czynnej oraz znacznie ograniczają możliwość wystąpienia zakażeń naskórka. Jak każdy lek, Antidral może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania płynu mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry, takie jak: pieczenie, świąd lub rumień. W takim wypadku należy przerwać leczenie. U niektórych osób w czasie stosowania płynu Antidral mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania płynu Antidral jest uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Ponadto nie należy stosować płynu Antidral w przypadku uszkodzenia naskórka oraz po goleniu lub depilacji. Stosowanie leku należy ograniczyć jedynie do powierzchni skóry, dla których płyn jest wskazany. Należy unikać kontaktu płynu Antidral z błoną śluzową i oczami. Nie należy myć skóry bezpośrednio przed zastosowaniem leku. Jeśli płyn stosuje się na skórę pach, miejsc tych nie należy golić w ciągu 12 godzin przed lub po użyciu płynu, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji skórnych. Lek Antidral może niszczyć lub odbarwiać odzież. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Przed zastosowaniem leku Antidral w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Brak danych dotyczących stosowania płynu u dzieci. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Płyn Antidral należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w pozycji pionowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Dawkowanie

Lek Antidral stosuje się zewnętrznie, miejscowo. Płyn należy stosować codziennie rano, po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry (unikać tarcia). W przypadku mniej intensywnego pocenia się wskazane jest stosowanie płynu co drugi lub co trzeci dzień. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku przedawkowania może wystąpić podrażnienie skóry. W razie wystąpienia podrażnienia skóry przerwać stosowanie leku Antidral. Miejsca podrażnione smarować łagodnym kremem zawierającym hydrokortyzol. Antidral można stosować ponownie po całkowitym ustąpieniu objawów podrażnienia. Lek Antidral nie ma wpływu na zdolność kierowania pojazdami i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Skład

1 gram płynu Antidral zawiera 100 mg glinu chlorku oraz substancje pomocnicze: gliceryna farmaceutyczna, etanol, woda oczyszczona, hydroksyetyloceluloza. 1 butelka leku Antidral zawiera 50 ml płynu.