Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Nyda Plus, prep., likw.wszy i gnidy, 100 ml

Dostępne na magazynie

likw.wszy i gnidy
Pełna nazwa produktu

Nyda Plus, prep., likw.wszy i gnidy, 100 ml

Skrócony opis produktu

likw.wszy i gnidy

Postać produktu

preparat

Postać opakowania

100 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

POHL BOSKAMP

type

3

Działanie

Preparat NYDA® plus nie zawiera żadnych neurotoksycznych środków owadobójczych. Roztwór wnika głęboko do układu oddechowego wszy, nimf (larw) i jaj (gnid), prowadząc do ich uduszenia. Ponieważ mechanizm działania opiera się na efekcie fizycznym, jest mało prawdopodobne, że u wszy rozwinie się oporność na niniejszy preparat.

Przeciwwskazania

Preparatu NYDA® plus nie należy stosować u osób ze znaną nadwrażliwością na którykolwiek z jego składników. W przypadku wystąpienia skórnych reakcji alergicznych stosowanie preparatu NYDA® plus należy przerwać jak najszybciej.

 • Podczas stosowania preparatu NYDA® plus należy uważać, aby rortwór nie dostał się do oczu lub nie wszedł w kontakt z błonami śluzowymi (nosa lub garda). W razie przypadkowego kontaktu preparatu z oczami, należy płukać je dużą ilością wody przez 10-15 minut. Jeśli podrażnienie się utrzymuje, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
 • Należy unikać wdychania preparatu NYDA® plus.
 • Preparat NYDA® plus może reagować z niektórymi kosmetykami do pielęgnacji i koloryzacji włosów. Ponieważ niektóre składniki preparatu NYDA® plus są łatwopalne, nie należy stosować go w pobliżu otwartego ognia i potencjalnych źródeł zapłonu, w tym suszarek do włosów. Preparat NYDA® plus należy przechowywać z dala od źródeł ciepła, a w czasie stosowania preparatu nie należy palić tytoniu.

 •  

  Dawkowanie

  Przed pierwszym użyciem preparatu NYDA® plus należy nakręcić na butelkę dołączony aplikator. W tym celu należy zdjąć nakrętkę z butelki i dokładnie przykręcić aplikator. Aby zamknąć butelkę po użyciu preparatu, należy odkręcić aplikator i umieścić go z powrotem w opakowaniu, a na butelkę nałożyć nakrętkę.
  Należy skontrolować włosy na głowie wszystkich członków rodziny pod kątem wszawicy za pomocą grzebienia NYDA®. Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się wszy, wszystkie osoby u których stwierdzono ich obecnosc należy poddać kuracji tego samego dnia. Przed zabiegiem można rozczesać splątane włosy zwykłym grzebieniem. Grzebień ten należy po użyciu dokładnie umyć,

  Skład

  92% Dimetykon podwójna formuła, trójglicerydy średniołańcuchowe, wosk jojoba.