Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Irigasin,zest.,do plukania nosa i zatok,30 sasz.uzupelnienie

Dostępne na magazynie

do pluk.nosa i zatok
Pełna nazwa produktu

Irigasin,zest.,do plukania nosa i zatok,30 sasz.uzupelnienie

Skrócony opis produktu

do pluk.nosa i zatok

Postać produktu

zestaw

Postać opakowania

30 sasz.uzupelnienie

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

AFLOFARM

Wskazania

Wskazaniem do stosowania roztworu Irigasin jest potrzeba płukania i oczyszczania nosa oraz zatok przynosowych z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów oraz pielęgnacja nosa i zatok. Preparat Irigasin stosuje się w przypadku: • ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych, • nieżytu nosa w przebiegu infekcji lub alergii, • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, • po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu, • profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok. Preparat przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży i dzieci powyżej 4. roku życia.

Działanie

Skuteczne działanie roztworu Irigasin jest możliwe dzięki odpowiedniemu stężeniu chlorku sodu w składzie preparatu. Z proszku do sporządzania substancji można przygotować zarówno roztwór izotoniczny, jak i hipertoniczny. Izotoniczny roztwór chlorku sodu oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów, a także pielęgnuje nos i zatoki. Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest działanie nawilżające na śluzówkę nosa wysuszoną w wyniku długotrwałego stosowania leków do nosa lub w następstwie przebywania w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach. Hipertoniczny roztwór chlorku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki. Jest więc zalecany w przypadku obrzęku nosa towarzyszącego nieżytowi nosa w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny), a także zapalenia zatok.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Irigasin jest nadwrażliwość na chlorek sodu. Jeżeli pomimo stosowania roztworu objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatu Irigasin w przypadku: • całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu, • infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie należy stosować preparatu Irigasin później niż na godzinę przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę nie należy się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha. Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem. Irigasin może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do opakowania. Butelki można używać wielokrotnie. Po każdym użyciu butelkę należy dokładnie umyć i osuszyć. Nie myć w zmywarce lub przy użyciu drażniących detergentów. Należy pamiętać o zachowaniu higieny - jednej butelki powinna używać jedna osoba.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie u dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia: płukanie nosa i zatok w celach leczniczych powinno być wykonywane dwa razy dziennie, w celach profilaktycznych i oczyszczających – raz dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do klasycznego zestawu Irigasin. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór. W czasie jednego płukania należy zużyć całą zawartość butelki – połowę roztworu wprowadzić do jednego otworu nosowego, drugą połowę do drugiego otworu. W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki dołączonej do klasycznego zestawu Irigasin należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Dokładnie zakręcić butelkę, zakryć palcem otwór na nakrętce i wstrząsać do momentu całkowitego rozpuszczenia substancji. W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki dołączonej do klasycznego zestawu Irigasin należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Dokładnie zakręcić butelkę, zakryć palcem otwór na nakrętce i wstrząsać do momentu całkowitego rozpuszczenia substancji.

Skład

Substancją czynną wyrobu medycznego Irigasin jest chlorek sodu. W skład zestawu uzupełniającego wchodzi 30 saszetek z proszkiem do przygotowania roztworu. Butelka z ergonomicznym aplikatorem znajduje się w zestawie klasycznym Irigasin.