Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Test pask. Contour Plus, 50 paskow

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Test pask. Contour Plus, 50 paskow

Postać produktu

test

Postać opakowania

50 paskow

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

ASCENSIA DIABETES CARE HOLDINGS

type

2

Wskazania

Wskazaniem do stosowania pasków testowych Contour Plus jest monitorowanie poziomu glukozy we krwi, szczególnie u osób cierpiących na cukrzycę. Zestaw pasków testowych Contour Plus przeznaczony jest do samodzielnego testowania poziomu glukozy wyłącznie z glukometrem Contour Plus.

Działanie

Systematyczna kontrola poziomu glukozy we krwi jest niezwykle istotna, szczególnie u osób z podwyższonym poziomem cukru we krwi, a przede wszystkim u diabetyków. Paski testowe Contour Plus wymagają jedynie 0,6 µl krwi oraz 5 sekund, aby zbadać i podać zawartość glukozy we krwi. Jest to możliwe dzięki biosensorycznej metodzie pomiaru, która mierzy prąd powstały w wyniku reakcji glukozy z odczynnikami na elektrodzie paska. Paski zostały wykonane w taki sposób, aby wyeliminować ryzyko błędu i możliwie jak najdokładniej, wręcz z laboratoryjną dokładnością, określić poziom glukozy we krwi. Odpowiada za to innowacyjna technologia Multipuls. Ponadto technologia No Coding eliminuje błędy z powodu błędnego kodowania użytkownika glukometru. Z kolei tzw. pomiar drugiej szansy umożliwia pacjentom umieszczenie na pasku dodatkowej ilości krwi w razie potrzeby, co zmniejsza liczbę zużywanych pasków. Specjalne funkcje zastosowane w produkcie Contour Plus: • technologia Sip-in sampling umożliwia pobranie odpowiedniej ilości krwi przy pierwszej próbie, • pozwalają na uzyskanie dokładnych wyników nawet przy niskich stężeniach glukozy, • popularne substancje zakłócające – paracetamol, witamina C, metformina – nie wpływają na precyzję pomiaru, • automatyczna korekta hematokrytu i zaawansowany algorytm, zapewniają dokładny pomiar w szerokim zakresie hematokrytu — od 0% do 70.

Przeciwwskazania

Paski testowe Contour Plus należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Wyrób jednorazowego użytku. Tylko do użytku zewnętrznego.

Dawkowanie

Paski testowe Contour Plus należy stosować zgodnie z przeznaczeniem, według wskazówek zawartych w instrukcji. Do zaznaczonego na pasku testowym miejsca należy przyłożyć kroplę krwi. Po wykonaniu badania zużyty pasek należy wyrzucić. Produkt ten nadaje się do samodzielnym testów poziomu glukozy z glukometrem Contour Plus.

Skład

Opakowanie Contour Plus zawiera 50 sztuk pasków testowych dostosowanych do glukometru Contour Plus. Skład pasków testowych Contour Plus: dehydrogenaza glukozowa FAD (Aspergillus sp., 4,0 U/pasek testowy) 21%; nośnik 54%; składniki niereaktywne 25%. Charakterystyka pasków testowych Contour Plus: • wielkość próbki krwi: 0,6 µl, • czas pomiaru: 5 sekund, • jednostka miary: mg/gl (miligramy na decylitr), •próbka badana: krew pełna, • metoda pomiaru: biosensoryczna, która opiera się na pomiarze prąd elektrycznego, powstającego w reakcji glukozy z odczynnikami na elektrodzie paska, • ilość testów paskowych w opakowaniu - 50 sztuk.