Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Test pask. Accu-Chek Performa, 50 paskow

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Test pask. Accu-Chek Performa, 50 paskow

Postać opakowania

50 pask.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

ROCHE DIABETES CARE

type

2

Wskazania

Wskazaniem do stosowania pasków testowych Accu-Chek Performa jest kontrolowanie poziomu glukozy we krwi, szczególnie u osób chorujących na cukrzycę. Paski testowe Accu-Chek Performa przeznaczone są samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Odpowiednie do stosowania z glukometrami: Accu-Chceck Performa, Accu-Chceck Performa Nano, Accu-Chceck Performa Combo, Accu-Chceck Performa Expert.

Działanie

Systematyczna kontrola poziomu glukozy we krwi jest niezwykle istotna, szczególnie u osób z podwyższonym poziomem cukru we krwi, a przede wszystkim u diabetyków. Do oznaczenia stężenia glukozy we krwi przy pomocy pasków testowych Accu-Chek Performa wystarczy jedynie 0,6 µl krwi i kilka sekund. Testy paskowe Accu-Chek Performa przeznaczone są do stosowania wraz z glukometrami z serii Accu-Check. Technologia pasków testowych Accu-Chek Performa w połączeniu z glukometrem pozwala na ilościowy pomiar stężenia glukozy w świeżej krwi żylnej, tętniczej oraz kapilarnej pobranej od noworodka lub osoby dorosłej, jako pomoc w monitorowaniu skuteczności kontrolowania poziomu glukozy we krwi.

Przeciwwskazania

Paski testowe Accu-Chek Performa należy chronić od światła i wilgoci. Jest to produkt bardzo czuły na występującą w otoczeniu wilgoć. Nie należy wyjmować testów mokrymi rękami i trzeba pamiętać o tym, aby zamykać pojemnik testów paskowych oryginalną pokrywką natychmiast po wyjęciu z niego testu. Pokrywka pojemnika z testami zawiera substancję osuszającą, chroniącą testy przed wilgocią. Jeśli wilgoć wniknie do pojemnika, np. przez wilgotne ręce, albo pojemnik pozostanie otwarty przez dłuższy czas, substancja osuszająca straci swoje właściwości. Korzystanie z nieużytecznych testów paskowych może prowadzić do powstawanie błędnych wyników. Przy zaburzeniach krążenia obwodowego, samodzielne sprawdzanie stężenia glukozy we krwi może nie być właściwym rozwiązaniem. W takim wypadku należy skonsultować się z lekarzem. Nieprzestrzeganie poniższych punktów może prowadzić do powstania błędnych pomiarów stężenia glukozy we krwi: • należy używać wyłącznie testów paskowych, których data ważności jeszcze nie upłynęła, • nie wolno wyjmować testu z pojemnika mokrymi rękami, • należy dokładnie i szczelnie zamykać pojemnik zbiorczy testów, • nie należy zginać testu paskowego podczas wprowadzania go do glukometru, • nie należy zginać ani poruszać testem paskowym przed lub podczas nanoszenia na niego krwi i podczas trwania pomiaru. Paski testowe Accu-Chek Performa należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, 15°C - 25°C. Wyrób jednorazowego użytku. Tylko do użytku zewnętrznego.

Dawkowanie

Paski testowe Accu-Chek Performa należy stosować zgodnie z przeznaczeniem, według wskazówek zawartych w dołączonej do opakowania instrukcji. Wykonywanie pomiarów stężenia glukozy we krwi przy pomocy pasków testowych Accu-Chek Performa i odpowiedniego glukometru Accu-Chek 1. Umyć ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Opłukać i całkowicie osuszyć. 2. Przygotować nakłuwacz. 3. Sprawdzić datę ważności testów paskowych na pojemniku z testami paskowymi. Nie używać testów paskowych po upływie ich daty ważności. 4. Włożyć test paskowy do glukometru zgodnie z kierunkiem strzałek. Glukometr włączy się i pojawi się sygnał dźwiękowy. 5. W czasie, kiedy mruga symbol kropli nakłuć palec za pomocą nakłuwacza. 6. Delikatnie ścisnąć palec, aby wycisnąć nieco krwi. W ten sposób łatwiej uzyskać kroplę krwi. 7. Przyłożyć kroplę krwi do przedniej krawędzi żółtego okienka testu paskowego. Nie nanosić krwi na górną część testu paskowego. Kiedy w teście paskowym znajdzie się wystarczająca ilość krwi, pojawi się sygnał dźwiękowy i zacznie mrugać. 8. Wynik pomiaru pojawi się na ekranie glukometru. Po wykonaniu badania zużyty pasek należy wyrzucić.

Skład

Opakowanie Accu-Chek Performa zawiera 50 sztuk pasków testowych dostosowanych do glukometru Accu-Chceck Performa, Accu-Chceck Performa Nano, Accu-Chceck Performa Combo, Accu-Chceck Performa Expert oraz ulotki informacyjne. Specyfikacja techniczna pasków testowych Accu Chek Performa: • wielkość próbki krwi: 0,6 µl, • czas pomiaru: 5 sekund, • jednostka miary: mg/gl (miligramy na decylitr), •czujnik minimalnej objętości próbki krwi: tak, • sposób pakowania pasków testowych: indywidualne opakowania foliowe (listki), 50 szt. w opakowaniu.