Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Allergodil, 0,5 mg/ml, krople do oczu, 6 ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Allergodil, 0,5 mg/ml, krople do oczu, 6 ml

Postać produktu

krople do oczu, roztwor

Dawka

0,5 mg/ml

Postać opakowania

6 ml, butel.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

MYLAN HEALTHCARE SP. Z O.O.

type

3

Wskazania

  • Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat.
  • Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Działanie

Allergodil, krople do oczu należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe działają przez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (rzadziej niż u 1 na 10, ale częściej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów): łagodne, przemijające podrażnienie oczu (np. pieczenie, świąd, łzawienie).

Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100, ale częściej niż u 1 na 1 000 leczonych pacjentów): gorzki smak w ustach. Gorzki smak w ustach po zastosowaniu leku Allergodil, krople do oczu powinien zniknąć po wypiciu bezalkoholowego napoju (np. sok, mleko).

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 leczonych pacjentów): reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na azelastyny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Nie należy stosować leku Allergodil, krople do oczu w leczeniu infekcji oka.

Lek zawiera chlorek benzalkoniowy jako środek konserwujący. Chlorek benzalkoniowy może powodować punkcikowe zapalenie rogówki i (lub) toksyczne wrzodziejące zapalenie rogówki. Podczas stosowania leku Allergodil, krople do oczu nie zaleca się noszenia soczewek kontaktowych. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed aplikacją leku i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku, o ile lekarz nie zaleci inaczej: 1 kropla leku Allergodil, krople do oczu do każdego oka dwa razy dziennie (rano i wieczorem). W ciężkich przypadkach dawka może być zwiększona do 1 kropli do każdego oka, cztery razy dziennie.

Sezonowe zapalenie spojówek: Powyższe dawkowanie dotyczy dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat. W przypadku przewidywanej ekspozycji na alergen, lek Allergodil, krople do oczu powinien być użyty profilaktycznie przed opuszczeniem domu.

Niesezonowe (całoroczne) zapalenie spojówek: Powyższe dawkowanie dotyczy dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Sposób podawania leku:

  1. Delikatnie przetrzeć skórę wokół oczu chusteczką, usuwając nadmiar wilgoci. Odkręcić nakrętkę na zakraplaczu butelki.
  2. Lekko odchylić głowę do tyłu, delikatnie odciągnąć dolną powiekę oka i uważnie wpuścić 1 kroplę do worka spojówkowego.
  3. Zachować ostrożność, aby nie dotykać końcówką zakraplacza do oka.
  4. Puścić dolną powiekę i delikatnie przycisnąć wewnętrzny kącik oka w kierunku nosa. Powoli wykonać kilka mrugnięć okiem tak, by kropla została rozprowadzona po powierzchni gałki ocznej.
  5. Usunąć nadmiar leku.
  6. W celu podania leku do drugiego oka należy postępować jak opisano powyżej.

 

Nie należy stosować leku Allergodil, krople do oczu przez okres dłuższy niż 6 tygodni bez konsultacji z lekarzem.

Skład

Substancją czynną jest azelastyny chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera 0,5 mg azelastyny chlorowodorku. Jedna kropla o pojemności około 30 mikrolitrów zawiera 0,015 mg azelastyny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, sodu wersenian, hypromeloza, sorbitol – roztwór 70%, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Jak przechowywać lek - skład

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i pudełku tekturowym. Nie należy używać leku Allergodil, krople do oczu przez okres dłuższy niż 4 tygodnie od pierwszego otwarcia butelki.