Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Furaginum Teva, 50 mg, tabl., 30 szt

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Furaginum Teva, 50 mg, tabl., 30 szt

Postać produktu

tabletki

Dawka

50 mg

Postać opakowania

30 szt

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA

type

2

Wskazania

Leczenie ostrych i przewlekłych zakażeń układu moczowego oraz profilaktycznie w długotrwałym zapobieganiu nawrotom tych zakażeń.

Działanie

Przeciwbakteryjne.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości na lek, rzadko zaburzenia hematologiczne, neuropatia obwodowa.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Przeciwwskazania

Gdy masz nadwrażliwość na furaginę, pochodne nitrofuranu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zespół uszkodzenia nerwów obwodowych, zaburzenia czynności nerek.

Gdy przyjmujesz leki zawierające kwas nalidyksowy, preparaty zobojętniające sok żołądkowy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych przyjmowanych bez recepty.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie preparatu ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek podaje się podczas posiłków zawierających białko. Jeżeli dziecko ma problemy z połykaniem tabletek, produkt leczniczy można rozkruszyć i zawiesić w mleku.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Skład

Substancją czynną jest furazydynę (Furazidinum).

1 tabletka zawiera 50 mg furazydyny (Furazidinum).

Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, polisorbat 80, kwas stearynowy.