Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Amertil, 10 mg, tabl.powl.,20 szt

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Amertil, 10 mg, tabl.powl.,20 szt

Postać produktu

tabletki powlekane

Dawka

10 mg

Postać opakowania

20 szt, blist.z folii PVC/PVDC/AL

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

BIOFARM

type

2

Wskazania

Lek Amertil jest wskazany u dorosłych oraz dzieci w wieku 6 lat i starszych:

  • w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa,
  • w łagodzeniu objawów pokrzywki.

Działanie

Substancją czynną leku Amertil jest cetyryzyny dichlorowodorek. Amertil jest lekiem działającym przeciwalergicznie.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą występować u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): senność, zawroty głowy, bóle głowy, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa (u dzieci), biegunka, nudności, suchość w jamie ustnej, zmęczenie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min),
  • jeśli pacjent ma uczulenie na dichlorowodorek cetyryzyny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny (substancje czynne o podobnej budowie, wchodzące w skład innych leków).

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Amertil zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Należy unikać stosowania leku Amertil u kobiet w ciąży. Przypadkowe przyjęcie leku przez kobietę ciężarną nie powinno mieć szkodliwego wpływu na płód. Jednak lek może być stosowany tylko w razie konieczności i w porozumieniu z lekarzem. Cetyryzyna przenika do mleka matki. Dlatego nie należy stosować leku Amertil w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Skład

Substancją czynną leku Amertil jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krospowidon (typ A), magnezu stearynian; skład otoczki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.