Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Sinecod, 5 mg/ml, krople doustne, 20 ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Sinecod, 5 mg/ml, krople doustne, 20 ml

Postać produktu

krople doustne

Dawka

5 mg/ml

Postać opakowania

butelka 20 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

HALEON POLAND SP. Z O.O.

type

3

Wskazania

Sinecod w postaci kropli doustnych stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.

Działanie

Lek Sinecod zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu z grupy nieopioidowych leków przeciwkaszlowych. Krople łagodzą kaszel różnego pochodzenia i nie powodują przyzwyczajenia ani uzależnienia.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek): senność, nudności, biegunka, pokrzywka.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania kropli Sinecod jest uczulenie na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej i (lub) występuje u pacjenta gorączka, wysypka lub uporczywy ból głowy, należy skontaktować się z lekarzem, który rozważy wykonanie dodatkowych badań w celu ustalenia możliwej przyczyny. Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci - przeciwskazania

Leku Sinecod krople doustne nie należy stosować u dzieci poniżej 2. miesiąca życia.

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek należy stosować doustnie, nie dłużej niż 5 do 7 dni bez konsultacji z lekarzem.
W przypadku dzieci w wieku od 2 miesięcy do 2 lat krople można podawać wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Zwykle stosowane dawkowanie leku zależy od wieku pacjenta.

WiekDawkowanie
Od 2 miesiąca do ukończenia 1. roku życia10 kropli 4 razy dziennie
Po ukończeniu 1. roku życia do 3 lat15 kropli 4 razy dziennie
Dzieci powyżej 3 lat25 kropli 4 razy dziennie

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku - dawkowanie

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Sinecod: W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić następujące objawy: senność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i obniżenie ciśnienia tętniczego. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Skład

Substancja czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml roztworu (22 krople) zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu,

Inne składniki leku to: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór w/w, woda oczyszczona.

Reakcje alergiczne - skład

Lek Sinecod zawiera: 

  • sorbitol - 10 kropli leku zawiera 0,14 mg sorbitolu, 15 kropli leku zawiera 0,21 mg sorbitolu, 25 kropli leku zawiera 0,35 mg sorbitolu. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające.
  • etanol (alkohol) - lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), tj. 1,4 mg etanolu w 10 kroplach, 2,1 mg etanolu w 15 kroplach oraz 3,5 mg etanolu w 25 kroplach. Ilość alkoholu w dawce 10 kropli tego leku jest równoważna mniej niż 1 ml piwa lub 1 ml wina. Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków. 
  • sód - lek zawiera mniej niż 1 milimol sodu (23 mg) na dawkę 10 kropli, 15 kropli oraz 25 kropli, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”. 
  • kwas benzoesowy - lek zawiera odpowiednio 0,57 mg kwasu benzoesowego w 10 kroplach, 0,86 mg w 15 kroplach oraz 1,44 mg w 25 kroplach.

 

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w temperaturze do 30°C. Lek przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku Sinecod po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn - przeciwskazania

Sinecod w rzadkich przypadkach może wywoływać senność. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub wykonywania innych czynności wymagających wzmożonej uwagi (np. obsługiwania maszyn). Dzieci stosujące lek powinny unikać jazdy na rowerze lub hulajnodze.