Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Airbufo Forspiro,(320mcg+9mcg)/daw,pr.d/inh,podz,60d.,1inh

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Airbufo Forspiro,(320mcg+9mcg)/daw,pr.d/inh,podz,60d.,1inh

Postać produktu

proszek do inhalacji, podzielony

Dawka

(320 mikrogramow + 9 mikrograma)/dawke inhalacyjna

Postać opakowania

60 daw, 1 inhalat.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

SANDOZ

type

2

Wskazania

Airbufo Forspiro jest lekiem w inhalatorze stosowanym w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Jest także stosowany w leczeniu objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych w wieku co najmniej 18 lat.

Działanie

Airbufo Forspiro zawiera dwa leki: budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny.

  • Budezonid należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami. Działa poprzez zmniejszenie i zapobieganie obrzękowi i stanowi zapalnemu w płucach.
  • Formoterolu fumaran dwuwodny należy do grupy leków nazywanych długo działającymi agonistami receptorów beta-2-adrenergicznych lub lekami rozszerzającymi oskrzela. Jego działanie polega na rozkurczaniu mięśni w drogach oddechowych. Lek ułatwia oddychanie.

 

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): kołatanie serca (odczuwanie bicia serca), drganie mięśni, drżenie (zwykle łagodne i ustępujące w trakcie dalszego stosowania leku Airbufo Forspiro), pleśniawki (zakażenie grzybicze) w jamie ustnej (ryzyko ich rozwoju jest mniejsze, jeśli po wykonaniu inhalacji pacjent wypłucze jamę ustną wodą), lekki ból gardła, kaszel i chrypka, ból głowy, zapalenie płuc (zakażenie płuc) u pacjentów z POChP.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na budezonid, formoterol lub na pozostały składnik tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Lek Airbufo Forspiro zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku Airbufo Forspiro. Nie należy stosować leku Airbufo Forspiro w okresie ciąży, chyba że zalecił to lekarz.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta powinni zademonstrować pacjentowi sposób stosowania inhalatora i systematycznie kontrolować, czy używany jest prawidłowo.

W inhalatorze znajduje się 60 dawek leku w zwiniętym pasku foliowym. Inhalator ma licznik dawek, który wskazuje, ile dawek pozostało (od 60 do 0). Oznakowanie ostatnich 10 dawek pojawia się na czerwonym tle.

Skład

Substancjami czynnymi są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dawka dostarczona (dawka inhalacyjna) zawiera 320 mikrogramów budezonidu i 9 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego. Każda dawka odmierzona (dawka leku w blistrze przed podaniem) zawiera 346,3 mikrograma budezonidu i 10,8 mikrograma formoterolu fumaranu dwuwodnego.

Pozostały składnik to laktoza jednowodna (zawiera białka mleka).

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.