Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Lacosamide Teva, 50 mg, tabl.powl., 14 szt

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Lacosamide Teva, 50 mg, tabl.powl., 14 szt

Postać produktu

tabletki powlekane

Dawka

50 mg

Postać opakowania

14 x 1 szt.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

TEVA B.V.

type

2

Wskazania

Lek Lacosamide Teva jest stosowany:

 • w monoterapii i w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat w leczeniu typu padaczki charakteryzującej się występowaniem napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych. W tym rodzaju padaczki napady początkowo dotyczą tylko jednej strony mózgu, mogą jednak następnie rozszerzyć się na inne obszary po obu stronach mózgu;
 • w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat w leczeniu napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych (dużych napadów obejmujących utratę przytomności) u pacjentów z uogólnioną samoistną padaczką (rodzajem padaczki, który uważa się za mający podłoże genetyczne).

Działanie

Lek Lacosamide Teva zawiera lakozamid. Należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpadaczkowymi, które są stosowane w leczeniu padaczki.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 pacjentów): ból głowy, zawroty głowy lub nudności (mdłości), podwójne widzenie.

Często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów): zaburzenia równowagi, trudności z koordynacją ruchów lub chodzeniem, drżenie, mrowienie i drętwienie (parestezja) lub skurcze mięśni, skłonność do upadków lub powstawania siniaków, zaburzenia pamięci, zaburzenia myślenia lub problemy ze znalezieniem słów, splątanie, szybkie i niekontrolowane ruchy gałek ocznych (oczopląs), niewyraźne widzenie, uczucie wirowania (zawroty głowy), wrażenie bycia pijanym, wymioty, suchość w ustach, zaparcia, niestrawność, nadmiar gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia), biegunka, osłabienie czucia i wrażliwości na bodźce, zaburzenia mowy (zaburzenia artykulacji), zaburzenia uwagi, szumy uszne (takie jak: bzyczenie, dzwonienie czy świsty), drażliwość, trudności w zasypianiu, depresja, senność, zmęczenie lub osłabienie (astenia), świąd, wysypka.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na lakozamid lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli u pacjenta występuje pewien rodzaj zaburzeń pracy serca zwany blokiem przedsionkowo-komorowym II lub III stopnia.

 

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Należy zwłaszcza powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków, które wpływają na pracę serca. Jest to spowodowane tym, że lek Lacosamide Teva również wpływa na pracę serca:

 • leki stosowane w chorobach serca,
 • leki, które mogą spowodować wydłużenie odstępu PR, widoczne w zapisie pracy serca (elektrokardiogramie EKG), takie jak leki stosowane w leczeniu padaczki lub bólu jak karbamazepina, lamotrygina lub pregabalina,
 • leki stosowane w terapii niektórych rodzajów zaburzeń rytmu serca lub w niewydolności serca.

 

Należy także powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków. Mogą one zmniejszyć lub zwiększyć skuteczność leku Lacosamide Teva:

 • leki stosowane w zakażeniach grzybiczych jak flukonazol, itrakonazol lub ketokonazol,
 • lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV jak rytonawir,
 • leki stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych jak klarytromycyna lub ryfampicyna,
 • lek ziołowy stosowany w leczeniu łagodnego lęku i depresji jak ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum).

 

Stosowanie leku z jedzeniem, piciem i alkoholem - przeciwskazania

Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się picia alkoholu podczas stosowania leku Lacosamide Teva.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Skład

Substancją czynną jest lakozamid. Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 50 mg zawiera 50 mg lakozamidu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu stearynian

Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), glikol polietylenowy, talk, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek żółty (E172) .

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku tekturowym.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn - przeciwskazania

Nie należy prowadzić samochodu, jeździć rowerem ani używać narzędzi czy obsługiwać maszyn do momentu upewnienia się, jak lek wpływa na pacjenta. Jest to spowodowane tym, że lek Lacosamide Teva może powodować zawroty głowy lub niewyraźne widzenie.