Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Vivomixx, krople, 5 ml, 2 fiol.

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Vivomixx, krople, 5 ml, 2 fiol.

Postać produktu

krople doustne

Postać opakowania

fiolka 5 ml, 2 szt

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

PHARMABEST

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Vivomixx krople jest potrzeba suplementacji diety noworodków, niemowląt i małych dzieci, w okresie niedostatecznej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego. Vivomixx krople stosuje się w stanach zapalnych jelit, w zaburzeniach flory jelitowej po przyjmowaniu niektórych leków (np. antybiotyków), w schorzeniach czynnościowych jelit oraz w celu wspomagania odporności. Vivomixx krople to produkt dostępny dla małych dzieci. Preparat zalecany do stosowania od pierwszych dni życia u noworodków (również urodzonych przedwcześnie), niemowląt i małych dzieci.

Działanie

Swoje właściwości i prozdrowotne działanie suplement diety Vivomixx krople zawdzięcza zawartości liofilizatu żywych kultur bakterii probiotycznych. Preparat uzupełnia dietę noworodków, niemowląt i małych dzieci w osiem różnych szczepów żywych kultur bakterii, w okresie niewystarczającej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego. Substancje czynne preparatu Vivomixx krople wchodzą w skład prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego i mają dobroczynny wpływ na organizm dzieci. Systematyczna suplementacja Vivomixx pomaga w utrzymaniu równowagi układu pokarmowego. Spożywanie preparatu Vivomixx w określonych ilościach korzystnie wpływa na odbudowanie i utrzymanie prawidłowej naturalnej mikroflory jelit oraz ogranicza namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów, powodujących stany chorobowe w organizmie.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu diety Vivomixx krople może być uczulenie, na którykolwiek ze składników preparatu. Należy pamiętać również o tym, że suplementy diety, w tym preparat Vivomixx krople, nie mogą być stosowane jako substytuty (zamienniki) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować odpowiednio zbilansowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu Vivomixx krople. Suplement diety Vivomixx powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Vivomixx należy przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Produkt zawiera wrażliwe na ciepło bakterie. Nie należy narażać produktu na bezpośrednie działanie źródeł ciepła. Zużyć w ciągu 3 tygodni po otwarciu.

Dawkowanie

Zalecana porcja do spożycia suplementu diety Vivomixx krople u niemowląt i dzieci to 10-20 kropli zawiesiny dziennie. Dzienna porcja powinna być dopasowana do oczekiwanych celów terapeutycznych i warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby potwierdzić jaką ilość preparatu, jak długo należy stosować. Przed pierwszym użyciem preparatu należy przekręcić do oporu nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, celem całkowitego otwarcia dna pojemniczka umieszczonego w nakrętce i uwolnienia proszku do buteleczki. Następnie należy postukać w nakrętkę, by cały proszek trafił do oleju. Odkręcić nakrętkę i sprawdzić czy proszek w całości trafił do buteleczki, po czym zastąpić nakrętkę kroplomierzem dołączonym do opakowania. Wstrząsnąć kilkukrotnie do uzyskania jednolitej zawiesiny. Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Przed każdym użyciem, produkt należy wstrząsnąć kilkukrotnie i odmierzyć zalecaną ilość kropli. Po zastosowaniu produkt należy szczelnie zamknąć. Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu Vivomixx krople na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Skład

W skład suplementu diety Vivomixx krople wchodzą: trójglicerydy krótko- i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (olej palmowy - MCT), maltoza, liofilizowane żywe kultury bakterii (wytworzone z udziałem pochodnych mleka): Streptococcus thermophilus DSM24731®, Bifidobacterium longum DSM24736®, Bifidobacterium breve DSM24732®, Bifidobacterium infantis DSM24737®, Lactobacillus acidophilus DSM24735®, Lactobacillus plantarum DSM24730®, Lactobacillus paracasei DSM24733®, Lactobacillus delbruecki ssp. bulgaricus DSM24734®. Produkt bezglutenowy, bez laktozy. • 10 kropli zawiera: liofilizowane żywe kultury bakterii 5 x 109 jtk* • 20 kropli zawiera: liofilizowane żywe kultury bakterii 10 x 109 jtk* *jtk - jednostki tworzące kolonię.