Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Vivomixx saszetki 450, prosz.d/sp.zaw.doust., 10 sasz.

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Vivomixx saszetki 450, prosz.d/sp.zaw.doust., 10 sasz.

Postać produktu

proszek do sporzadzania zawiesiny doustnej

Postać opakowania

10 sasz.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

PHARMABEST

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Vivomixx jest konieczność uzupełniania diety w składniki zawarte w produkcie, czyli w dobroczynne bakterie probiotyczne. Suplement diety Vivomixx wspomaga przywracanie prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomaga w jego utrzymaniu. Vivomixx należy do grupy poliprobiotyków i zawiera w swoim składzie liofilizat żywych kultur bakterii. Przyjmowanie preparatu zalecane jest szczególnie w przypadku występowania zaburzeń żołądkowo-jelitowych, np. w zespole jelita drażliwego, chorobie Crohna, czy przy występowaniu biegunek różnego pochodzenia. Vivomixx wspomaga również rozwój prawidłowej flory bakteryjnej pochwy, co może zmniejszać ryzyko infekcji okolic intymnych.

Działanie

Swoje właściwości i prozdrowotne działanie suplement diety Vivomixx zawdzięcza zawartości żywych, liofilizowanych bakterii probiotycznych z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus. W składzie produktu znalazło się aż 8 różnych szczepów liofilizowanych, żywych kultur bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii, w ilości nie mniejszej niż 450 miliardów (4,5 x 1011) jednostek tworzących kolonie (CFU) w jednej saszetce. Bakterie kwasu mlekowego wchodzą w skład prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego zarówno dzieci, jak i dorosłych, a ich dobroczynny wpływ na ludzki organizm został potwierdzony w licznych badaniach. Spożywanie preparatu Vivomixx w określonych ilościach korzystnie wpływa na odbudowanie i utrzymanie prawidłowej naturalnej mikroflory jelit oraz ogranicza namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów, powodujących stany chorobowe w organizmie.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Vivomixx w saszetkach może być uczulenie, na którykolwiek ze składników. Należy pamiętać również o tym, że suplementy diety, w tym preparat Vivomixx, nie mogą być stosowane jako substytuty (zamienniki) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować odpowiednio zbilansowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Ponadto nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu. Suplement diety Vivomixx powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Vivomixx należy przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Po zakończeniu stosowania produktu należy pozbyć się pozostałości. Jeżeli zachodzi taka konieczność, dopuszcza się przechowywanie produktu w temperaturze poniżej 25°C, ale przez maksymalnie 7 dni bez negatywnego wpływu na zawartość.

Dawkowanie

Suplement diety Vivomixx występuje w formie saszetek z rozpuszczalnym proszkiem do sporządzania zawiesiny doustnej. Jedno opakowanie preparatu zawiera 10 saszetek. Dawkowanie, czyli zalecane dzienne spożycie suplementu Vivomixx, to 1 do 2 saszetek proszku dziennie. Sposób przygotowania i sposób użycia suplementu Vivomixx: zawartość saszetki należy rozpuścić w chłodnej wodzie lub innym chłodnym płynie (mleko, sok, jogurt) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Zawartości saszetki nie należy rozpuszczać w płynach gorących ani gazowanych. Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Skład

W skład suplementu diety Vivomixx w saszetkach do sporządzania zawiesiny doustnej wchodzą: maltoza, liofilizowane żywe kultury bakterii (wytworzone z udziałem pochodnych mleka): Streptococcus thermophilus DSM 24731, Bifidobacterium longum DSM24736, Bifidobacterium breve DSM24732, Bifidobacterium infantis DSM24737, Lactobacillus acidophilus DSM24735, Lactobacillus plantarum DSM 24730, Lactobacillus paracasei DSM 24733, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM 24734; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu. 1 saszetka zawiera: liofilizowane żywe kultury bakterii 4,5 x 10^11 jtk. 2 saszetki zawierają: liofilizowane żywe kultury bakterii 9,0 x 10^11 jtk.