Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Androstatin, 1 mg, tabl.powl., 28 szt,bl(2x14)

Brak na stanie

Pełna nazwa produktu

Androstatin, 1 mg, tabl.powl., 28 szt,bl(2x14)

Postać produktu

tabletki powlekane

Dawka

1 mg

Postać opakowania

28 szt. - 2 blistry po 14 szt.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

LEK-AM

type

1

Wskazania

Androstatin jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn (łysienie androgenowe), w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania ich dalszej utracie. Lek może być stosowany tylko u mężczyzn. Androstatin nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet i dzieci.

Działanie

Androstatin zawiera substancję czynną finasteryd w ilości 1 mg. Finasteryd hamuje aktywność 5α-reduktazy - wewnątrzkomórkowego enzymu typu II, odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). U mężczyzn z łysieniem androgenowym, finasteryd przyczynia się do zmniejszenia stężenia DHT w osoczu i w łysiejącej skórze głowy, a w następstwie do hamowania procesu miniaturyzacji mieszków włosowych. Finasteryd nie wykazuje działania w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

  • u kobiet,
  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • u mężczyzn, którzy stosują finasteryd w dawce 5 mg lub inny inhibitor 5α-reduktazy w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego, lub innych chorób.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności - przeciwwskazania

Androstatin zawiera laktozę jednowodną. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Skład

Substancją czynną leku jest finasteryd (Finasteridum).

Pozostałe składniki to:

  • rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, hydroksypropyloceluloza;
  • otoczka tabletki: talk, alkohol poliwinylowy (częściowo hydrolizowany), makrogol 3000, tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa lak (E104), indygotyna lak (E132).

 

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.