Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Skinsept Pur, roztw., 350 ml

Brak na stanie

Pełna nazwa produktu

Skinsept Pur, roztw., 350 ml

Postać produktu

roztwor

Dawka

(46 + 1 + 27) g/100 g

Postać opakowania

butelka 350 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

ECOLAB SP. Z O.O.

type

3

Wskazania

odkażanie skóry przed iniekacjami, pobraniem krwi szczepieniami, akupunkturą.

Działanie

Produkt jest skuteczny przeciwko występującym na skórze bakteriom (włącznie z prątkami gruźlicy i MRSA), grzybom oraz wirusom: Hepatitis B, HIV, Herpes, Rota, Adeno. Skinsept pur odkaża i odtłuszcza skórę. Preparat nie wywołuje jakichkolwiek podrażnień nieskaleczonej skóry. Preparat jest autosterylny (Patent Europejski nr 0016319).

Przeciwwskazania

 • Preparat nie może być stosowany do dezynfekcji otwartych ran o dużej powierzchni.
 • Preparat nie może być stosowany do dezynfekcji błon śluzowych.
 • Nie stosować w okolicy oczu.
 • Nie stosować u noworodków.
 • Nietolerowanie składników preparatu.

 • Produkt łatwopalny; nie rozpylać w pobliżu płomienia; punkt zapłonu (zgodnie z normą DIN 51755) 21°C; przestrzegać czasów aplikacji oraz zasad bezpieczeństwa stosowania; przed włączeniem urządzeń elektrycznych odczekać do wyschnięcia preparatu; stosować ostrożnie na powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholu. Unikać kontaktu z oczami. Chronić przed wysoką temperaturą, iskrzeniem i płomieniem.
  Ostrożnie otwierać opakowanie. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Produktu leczniczego nie wolno stosować po upływie daty ważności.

  Dawkowanie

  nierozcieńczony roztwór preparatu nanieść przy pomocy sterylnego tampony na skórę, rozprowadzić na powierzchni skóry, oczekać 1 minutę aż do wyschnięcia. Przy zagrożeniu wirusem HVB przedłyzyć czas działania do 2 minut powtórnie nanosząc preparat na skórę.

  Skład

  100g roztworu zawiera: substancję czynną: 46,0 g etanolu (96% zdenaturowany), 27,0 g alkoholu izopropylowego, 1,0 g alkoholu bezzylowego. Substancje pomocnicze: nadtlenek wodoru, woda oczyszczona.