Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Acidolac Baby, krople doustne, 10ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Acidolac Baby, krople doustne, 10ml

Postać produktu

krople

Postać opakowania

10 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

POLPHARMA S.A.

type

3

Działanie

Zawiera szczep bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103. To bakterie, które występują naturalnie w przewodzie pokarmowym człowieka, są odporne na działanie soku żołądkowego i kwasów żółciowych. Charakteryzują się dużą łatwością do przylegania do nabłonka jelitowego, dzięki czemu łatwo zasiedlają przewód pokarmowy.

Przeciwwskazania

Acidolac baby krople suplement diety to produkt bezglutenowy oraz bez laktozy i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników. W przypadku stosowania u noworodków i niemowląt zaleca się konsultację z lekarzem.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dawkowanie

Produkt przeznaczony do stosowania u noworodków, niemowląt, dzieci.
Zalecane dzienne spożycie: 5 kropli dwa razy dziennie w trakcie antybiotykoterapii, 5 kropli raz dziennie po jej zakończeniu.

Sposób przygotowania do spożycia: Produkt przed każdym użyciem należy kilkukrotnie, energicznie wstrząsnąć zakręconą butelką w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny bez widocznego osadu na dnie butelki. Po wstrząśnięciu pojawi się naturalne zmętnienie. Produkt należy stosować w trakcie posiłków. Zaleca się dodanie kropli do spożywanego pokarmu lub rozpuszczenie ich w płynie (np. wodzie, mleku, soku owocowym) o temperaturze maksymalnie 37℃. Nie dodawać do zbyt zimnych lub gorących pokarmów/ płynów, gdyż skrajne temperatury mogą negatywnie wpłynąć na żywotność zawartych w produkcie żywych kultur bakterii. Produkt można podawać bezpośrednio do jamy ustnej dziecka w trakcie karmienia. W przypadku niemowląt karmionych piersią krople można również rozpuścić w ściągniętym mleku matki.

Skład

Skład: średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT (z oleju kokosowego), bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103

Jak przechowywać lek - skład

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25℃, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od światła i wilgoci. Produkt zawiera żywe komórki bakterii, które są wrażliwe na ciepło, z tego względu nie należy narażać produktu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych i na gwałtowne zmiany temperatur. Po pierwszym otwarciu butelki produkt należy zużyć w ciągu 30 dni. Zmętnienie roztworu jest naturalne i nie stanowi wady produktu.