Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

A-Cerumen, prep.,do oczysz.i hig.uszu, 2 ml, 5 amp

Brak na stanie

do oczysz.i hig.uszu
Pełna nazwa produktu

A-Cerumen, prep.,do oczysz.i hig.uszu, 2 ml, 5 amp

Skrócony opis produktu

do oczysz.i hig.uszu

Postać produktu

preparat

Postać opakowania

2 ml, 5 amp

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

LABORATOIRES GILBERT

type

3

Wskazania

Wyrób medyczny jest łagodnym środkiem przeznaczonym do higieny uszu. A-Cerumen stosowany regularnie, pomaga w usuwaniu zalegającej woskowiny oraz zapobiega ponownemu gromadzeniu woskowiny. Może być stosowany również do rozpuszczania korków woskowinowych.

Działanie

Pomaga w usuwaniu zalegającej woskowiny, zapobiega jej ponownemu gromadzeniu oraz wspomaga rozpuszczanie korków woskowinowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej. Nie stosować w przypadku przewlekłych stanów zapalnych ucha środkowego i przewodu słuchowego. Nie stosować w przypadku bolesności ucha. Aby uniknąć podrażnienia, nie należy wprowadzać dozownika zbyt głęboko do kanału słuchowego zewnętrznego (szczególnie u niemowląt i małych dzieci).

Dawkowanie

Do regularnego stosowania: 2 razy w tygodniu.
W przypadku nagromadzenia złogów: 3 do 4 kolejnych dni, rano i wieczorem.

Sposób podania - dawkowanie

Sposób użycia:

  1. Regularna higiena uszu: wcisnąć połowę zawartości plastikowej ampułki do każdego ucha. Odczekać około minuty. Następnie zakroplić kilka kropli 0,9 % roztworu chlorku sodu (soli fizjologicznej) z ampułki ogrzanej w dłoni do temperatury ciała i odczekać do chwili samoistnego oczyszczenia przewodu słuchowego. Zabieg wykonywać 2 razy w tygodniu.
  2. W przypadku gdy ucho jest zablokowane woskowiną: przez 3-4 kolejne dni (rano i wieczorem), każdorazowo wcisnąć połowę zawartości ampułki do zablokowanego ucha. Odczekać około 1-2 minuty. Następnie zakroplić kilka kropli 0,9 % roztworu chlorku sodu (soli fizjologicznej) z ampułki ogrzanej w dłoni i odczekać do chwili samoistnego oczyszczenia przewodu słuchowego. W przypadku trudności w samodzielnym oczyszczeniu przewodu słuchowego z woskowiny, należy zgłosić się do specjalisty.

 

Skład

Składniki: łagodne substancje powierzchniowo czynne (sodu acylosarkozynian i ester sacharozy), substancja nawilżająca, barwnik pochodzenia roślinnego, substancje pomocnicze q.s. 100%.