Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Procto-hemolan, (50 mg + 20 mg)/g, krem, doodbyt., 20 g

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Procto-hemolan, (50 mg + 20 mg)/g, krem, doodbyt., 20 g

Postać produktu

krem doodbytniczy

Dawka

(50 mg + 20 mg)/g

Postać opakowania

20 g

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

AFLOFARM

type

3

Wskazania

Zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu.

Działanie

Procto-Hemolan w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania doodbytniczego. Działa leczniczo i łagodząco na objawy spowodowane żylakami odbytu (ból, pieczenie, swędzenie, napięcie skóry). Lek zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawia napięcie ściany naczyniowej, zmniejsza też stan zapalny towarzyszący hemoroidom. Obecny w leku chlorowodorek lidokainy jednowodny działa znieczulająco dzięki czemu łagodzi najbardziej dokuczliwe objawy. Substancje czynne zawarte w leku działają miejscowo i nie wywierają działania ogólnego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, a w szczególności przy stwierdzonej nadwrażliwości na środki miejscowo znieczulające (stosowane np. do znieczuleń w stomatologii).

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doodbytniczo.

Za pomocą dołączonego aplikatora nakładać lek (pasmo długości około 1 cm) na miejsce zmienione chorobowo dwa razy na dobę rano i wieczorem. Po ustąpieniu ostrych objawów lek można stosować jeden raz na dobę.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: tribenozyd i chlorowodorek lidokainy jednowodny. 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu i 20 mg chlorowodorku lidokainy jednowodnego.

Pozostałe składniki to: alkohol cetylowy, kwas stearynowy, parafina ciekła, izopropylu palmitynian, makrogolu eter cetostearylowy, sorbitanu stearynian, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sorbitol, ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Jak przechowywać lek - skład

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie zamrażać. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na tubie i na pudełku.