Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Apap Noc, 500 mg + 25 mg, tabl.powl., 24 szt,blist.

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Apap Noc, 500 mg + 25 mg, tabl.powl., 24 szt,blist.

Postać produktu

tabletki powlekane

Dawka

500 mg + 25 mg

Postać opakowania

24 szt.- 2 blistry po 12 szt.

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

US PHARMACIA

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostnostawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Działanie

Lek APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Jak każdy lek, lek APAP Noc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 osób stosujących lek): senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy, suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku APAP Noc:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia,
  • podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat,
  • u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Stosować wyłącznie przed snem.

Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat: 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem. Nie należy przyjmować więcej niż 2 tabletki przed snem.

Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabletka na 30 min przed snem.

Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana. Długotrwałe stosowanie bez nadzoru lekarza może być szkodliwe. Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem. W razie utrzymywania się objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg, difenhydraminy chlorowodorek 25 mg.

Pozostałe składniki to:

  • rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133);
  • otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)); otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).

 

Jak przechowywać lek - skład

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać blister w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i opakowaniu bezpośrednim.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn - przeciwskazania

W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.