Peeling kawowy - na twarz, domowy, efekty, jak zrobić?

Peeling kawowy to jeden ze sposobów na szybki i niedrogi zabieg pielęgnacyjny, który możemy wykonać w domu. W zależności od potrzeb, można stosować peeling kawowy na twarz, ciało, a nawet na włosy. Warto przyjrzeć się jego właściwościom i poznać przepisy na jego przygotowanie.

Peeling kawowy

Peeling to zabieg złuszczania martwego naskórka, który oczyszcza nasze ciało, wyrównuje koloryt i odsłania nową, zdrową skórę.Odżywiony i pobudzony w ten sposób naskórek znacznie lepiej wchłania kolejne kosmetyki. Różnego rodzaju peelingi można wykonać oczywiście w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Dużą popularnością cieszą się jednak także te, które z powodzeniem można wykonać w zaciszu domowym. Jednym z takich zabiegów jest peeling kawowy. Poniżej kilka porad, jak zrobić peeling z kawy samodzielnie.

Czytaj też: Peeling do twarzy – rodzaje peelingów do twarzy

Domowy peeling z kawy

Kawa to produkt, który w kosmetyce odgrywa bardzo ważną rolę. Zawarta w niej kofeina doskonale wpływa na skórę – działa jako przeciwutleniacz, chroni przed działaniem wolnych rodników, poprawia elastyczność, ma działanie przeciwzapalne i wyrównujące koloryt. Regularne stosowanie kosmetyków z kofeiną bardzo dobrze sprawdza się też w walce ze skórką pomarańczową, bowiem kawa poprawia krążenie krwi oraz usuwa toksyny z organizmu przyspieszając tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Kosmetyki na bazie kawy nie tylko pomogą zmniejszyć widoczność cellulitu, ale też doskonale ujędrnią naszą skórę.

Czytaj też: Rodzaje cery - sprawdź, jaki masz typ cery

Peeling kawowy na twarz

Domowy peeling kawowy na twarz to dobry sposób, by dodać skórze energii oraz zniwelować uczucie zmęczenia. Zawarte w kawie substancje odżywcze poprawiają mikrokrążenie, działają antyrodnikowo, a co za tym idzie - opóźniają procesy starzenia i niwelują zmarszczki. Dzięki regularnym zabiegom zdrowszego wyglądu nabiorą także opuchnięte oczy i powieki.

Przeczytaj także: Peeling cukrowy – jak stosować? Działanie

Peeling z kawy do twarzy – przepis

Poznaj przepis na domowy peeling kawowy do twarzy, dzięki któremu bez wychodzenia z domu złuszczysz naskórek, pobudzisz krążenie, ujędrnisz, wygładzisz i nawilżysz swoją cerę.

Składniki:

  • 3 łyżki zmielonej kawy (mogą być też fusy)
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • starta skórka z pomarańczy
  • opcjonalnie możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, jogurt lub miód

Wszystkie składniki połącz i chwilę wymieszaj. Tak przygotowany peeling rozprowadź na oczyszczonej, lekko wilgotnej skórze twarzy i masuj okrężnymi ruchami  przez 2-3 minuty. Następnie spłucz obficie wodą, odczekaj chwilę i nałóż swój ulubiony krem. Taki zabieg możesz powtórzyć maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Peeling kawowy na cellulit

Peeling kawowy na cellulit w wersji najprostszej można przygotować z kawy, cukru i oliwy lub oleju kokosowego. Można jednak pokusić się o przygotowanie trochę bardziej złożonego specyfiku. W tym celu potrzebne będą:

  • szczypta lub dwie soli
  • 5 łyżek mielonej kawy
  • żel do kąpieli
  • krem lub balsam do ciała

Do dowolnego naczynia wlej trochę żelu, dodaj kawę, sól i balsam. Możesz też dodać cynamon lub cukier. Tak przygotowany peeling wmasuj w miejsca, gdzie pojawił się cellulit.

Aby peeling kawowy na cellulit był jeszcze bardziej skuteczny, przed przystąpieniem do zabiegu wykonaj szczotkowanie ciała na sucho przy użyciu specjalnej szczotki na cellulit. Po nałożeniu peelingu wmasuj go dokładnie i pozostaw na skórze około 10-15 minut. Następnie przemyj skórę delikatnym mydłem naturalnym i nałóż balsam ujędrniający.

Zobacz również: Jak pozbyć się nadmiaru sebum na twarzy?

Peeling kawowy – efekty

Na efekty stosowania peelingu kawowego, podobnie jak na efekty innych zabiegów pielęgnacyjnych, trzeba trochę poczekać. Co prawda już po pierwszym zastosowaniu można zauważyć, że skóra jest bardziej miękka i elastyczna, ale dopiero systematyczne stosowanie przyniesie długotrwały efekt.

Czytaj także: Krem nawilżający - jak dobrać krem do cery?

Peeling kawowy - przeciwwskazania

Peeling kawowy, choć jest produktem naturalnym, może niestety u niektórych osób powodować różne skutki niepożądane. Właśnie dlatego powinny się go wystrzegać osoby cierpiące na:

Peelingu z kawy powinny również unikać osoby, które mają cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień i zaczerwienienia. Peeling z fusów kawy nie będzie też dobrym pomysłem w przypadku kobiet w ciąży.

Sprawdź również: Peeling enzymatyczny – jak działa i jak stosować

 

Ewa Więckiewicz

Ewa Więckiewicz

Treści z serwisu recepta.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.