Jaki powinien być krem na naczynka? Dobry krem na naczynka i zaczerwienienia to preparat, który będzie miał składniki wspierające naczynia krwionośne, czyli np. wyciąg z kasztanowca, rutynę czy witaminy C, A i K.  Jednak z problemem pękających naczynek krwionośnych można sobie radzić także w inny sposób, jednym z nich jest m.in. laseroterapia.

 Krem na naczynka

Pajączki na skórze – co to jest?

Pękające naczynka na twarzy, pajączki na nogach, udach, łydkach, plecach, a nawet brzuchu to wynik osłabienia oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych w danym obszarze. Wyglądają jak czerwona lub niebieskawa, rozgałęziona pajęcza sieć, stąd ich popularna nazwa – „pajączki”. Tę swoistą pajęczynę tworzą popękane drobne żyłki, umiejscowione tuż pod skórą.

Uznawane za urodowy defekt, popękane naczynka, nie stanowią wielkiego zagrożenia dla życia, czy zdrowia, jednak wyglądają nieestetycznie.

Z pomocą osobom borykającym się z problemem cery naczynkowej przychodzą takie preparaty jak m.in. krem na naczynka, żele, maści, a także tabletki z diosminą przyjmowane doustnie.

Zobacz też: Tonik do twarzy - jak wybrać najlepszy tonik do twarzy?

Pajączki na skórze – przyczyny

Zanim zastosuje się na skórę dobry krem na naczynka i zaczerwienienia lub inny produkt przeznaczony do tego celu, warto dowiedzieć się co je wywołuje.

Za popękane naczynka oraz zaczerwienienia na skórze odpowiada kilka czynników. Jednym z nich jest wiek. Z czasem żyły stają się coraz bardziej osłabione, czego wynikiem jest pojawienie się na skórze drobnych żyłek.

Drugim powodem jest przejście w kolejny etap życiowy, taki jak dojrzewanie, ciąża, menopauza, które mają ścisły związek z pracą hormonów. Zaburzenia w ich funkcjonowaniu mogą prowadzić np. do pękających naczyń krwionośnych.

Następną przyczyną pajączków na skórze jest nadwaga. Wówczas naczynka pękają zazwyczaj na nogach, które są obciążone ciągłym dźwiganiem sporego ciężaru.

Inne uwarunkowania, które mogą prowadzić do wystąpienia pajączków na skórze to m.in. brak aktywności fizycznej, nadmierne przebywanie na słońcu, czy problemy żylne, występujące wcześniej w rodzinie.

 Sprawdź: Krem do twarzy – naturalny krem do twarzy, na zimę

Sposób na naczynka na skórze

Znanych jest kilka sposobów na naczynka, które pomagają zredukować ich ilość, sprawić, że nie będą tak widoczne, a nawet że zupełnie znikną.

Najczęściej mówi się o preparatach na pękające naczynka, które mogą być aplikowane na skórę w postaci kremów, żelów, balsamów, czy maści.

Najlepszy krem na naczynka to taki, który zawiera takie składniki jak np. rutyna, witaminy (C, A i K), arnika górska, kasztanowiec zwyczajny oraz korzeń lukrecji.

Kolejny sposób na pękające naczynka to doustne przyjmowanie preparatów z diosminą, która odbudowuje i zasila naczynia krwionośne. Jeśli trudno nam zrezygnować z opalania, należy wybrać kosmetyk do zażywania kąpieli słonecznej z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Metodą, która potrafi całkowicie rozprawić się z pajączkami jest zastosowanie lasera pulsującego barwnikowego albo tzw. skleroterapii, polegającej na wykonywaniu zastrzyków zlepiających ścianki naczyń krwionośnych. Niekiedy łączy się obie te terapie.

Nie powinno się natomiast przesadzać z pławieniem się w gorącej wodzie oraz z przyjmowaniem bardzo ciepłych posiłków oraz trunków.

Zobacz: Krem na noc - dobry, nawilżający krem na noc

Krem na naczynka – jaki powinien być?

Jaki powinien być dobry krem na naczynka? Skuteczny krem na naczynka powinien zawierać substancje, które m.in. wypełniają szczeliny w naczyniach krwionośnych oraz redukują obrzęk (jak to czyni np. arnika górska), zasilają funkcjonowanie naczyń krwionośnych oraz wyróżniają się właściwościami przeciwzapalnymi i ściągającymi (za co odpowiada m.in. wyciąg z kasztanowca zwyczajnego), poprawiają ukrwienie (jak np. miłorząb japoński), chronią przed wolnymi rodnikami (co przypisuje się witaminie C).

Jakie jeszcze dobra może posiadać w swoim składzie sprawdzony krem na naczynka? Można tu przykładowo wymienić również rutynę, prowitaminę B5, witaminę PP, E, ekstrakt z aceroli, dziurawca, czy oczaru, olej macadamia, alantoinę oraz D-pantenol.

 Zobacz również: Serum do twarzy - serum do twarzy z witaminą C

Krem na naczynka – pielęgnacja skóry

To, jaki krem na naczynka wybierzemy, ma naturalnie znaczenie, jednak równie ważne jest to jak tego kremu będziemy używać.

Przede wszystkim należy pamiętać o systematyczności w jego stosowaniu. Ponadto, warto zacząć inaczej traktować swoją skórę zaczynając od łagodnego obmywania jej ciepłą lub letnią wodą (zamiast gorącej) oraz delikatnego dotykania skóry ręcznikiem celem osuszenia jej po kąpieli, zamiast szorowania po powierzchni skóry.

Istotny jest również wybór odpowiedniego kosmetyku do kąpieli, który powinien być delikatny i nie powinien przesuszać skóry.

Najlepiej odpuścić sobie wykonywanie peelingów ciała, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie występują popękane naczynka.

Czytaj też: Krem z filtrem do twarzy - dobry, lekki, na co dzień

 

 

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Komentarze
chevron-down