Glinka zielona

Zielona glinka w proszku to surowiec, który zadziała dobrze dla zdrowia i urody. Jej wyjątkowa moc tkwi w zdolności do przyciągania i pozbywania się wszystkiego, co jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Jak wykorzystać dobroczynne działanie glinki zielonej? Poznaj jej właściwości.

Glinka zielona - właściwości

Zielona glinka pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych, a swój charakterystyczny, „zgaszony” zielony kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego.

Dzięki obecności mikroelementów (m.in. krzemu, magnezu, wapnia, fosforu, potasu, sodu, selenu, cynku, miedzi i żelaza) oraz aż 20 różnych soli mineralnych, glinka zielona posiada moc właściwości. Stosowana wewnętrznie działa antyseptycznie, hamuje namnażanie się bakterii i oczyszcza organizm. Glinkę zieloną można wykorzystywać także w pielęgnacji cery łojotokowej i trądzikowej.

Maseczka z zielonej glinki

Maska z glinki zielonej jest bez wątpienia najpopularniejszym zastosowaniem tego surowca. Maseczka z glinki zielonej doskonale oczyści cerę i usunie z niej zanieczyszczenia. Dodatkowo wygładzi naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejszy również zmarszczki i zapobiegnie ich powstaniu.

Jak przygotować maseczkę z zielonej glinki? Wystarczy do dwóch łyżeczek proszku dodać łyżeczkę wody lub ulubionego hydrolatu, tak by powstała pasta. Mieszankę można wzbogacić również sprawdzonym olejem. Tak powstałą maskę nakładamy grubą warstwą na wybrany obszar ciała:

  • twarz,
  • szyję,
  • dekolt,
  • plecy,
  • uda.

Aby nie doprowadzać do wyschnięcia maski warto co jakiś czas spryskiwać ją wodą termalną lub nałożyć wilgotny kompres. Po upływie około 15 minut maskę zmywamy pod bieżącą wodą. Można pomóc sobie zwilżonym wacikiem. Uwaga! Do przyrządzania jakichkolwiek preparatów z glinkami nie powinno się używać metalowych akcesoriów i miseczek.

Zobacz też: Rodzaje cery - sprawdź, jaki masz typ cery

Maska z zielonej glinki na włosy

Glinkę zieloną można dodać także do kąpieli. Zadziała ona na skórę odżywczo i oczyszczająco, zaś na cały nasz organizm odprężająco. Wystarczy wsypać do wanny z ciepłą wodą kilka łyżek zielonej glinki, by cieszyć się wyjątkową kąpielą. Z zielonej glinki można przygotować również maskę do włosów.

Do porcji proszku należy dodać wodę w takich proporcjach, by otrzymać konsystencję śmietany. Tak powstałą pastę nakładamy na skórę głowy i włosy u nasady i trzymamy przez 20 minut. W zależności od preferencji możemy dodać również kilka kropel olejku rycynowego lub żółtko jaja kurzego. Całość spłukujemy wodą z dodatkiem delikatnego szamponu. Pozwoli to na oczyszczenie zatkanych ujść mieszków włosowych i odświeżenie skóry głowy. Efektem będzie także zmniejszenie łamliwości włosów i ograniczenie ich nadmiernego wypadania.

Sprawdź też: Glinka zielona - właściwości i działanie. Maseczka, do picia

Glinka zielona do picia

Picie wody z glinką zieloną zadziała oczyszczająco na cały organizm i zapobiegnie infekcjom. Napój z dodatkiem zielonej glinki pomoże również w zatruciach pokarmowych i innych zaburzeniach trawiennych, np. wzdęciach. Aby przygotować miksturę do szklanki z wodą mineralną należy wsypać 2 łyżeczki zielonej glinki w proszku i wymieszać. Napój będzie gotowy do wypicia po 12 godzinach.

Uwaga - pić glinki nie powinny kobiety w ciąży, dzieci i osoby z nadciśnieniem. Należy również pamiętać, że glinka przyjmowana doustnie może zmniejszać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Glinka zielona - gdzie kupić

Glinkę zieloną znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych, ale kupimy ją też m.in. w sklepach zielarskich, ekologicznych i niektórych drogeriach.

Glinka zielona - cena

Za opakowanie 100 g zielonej glinki zapłacimy około 9-10 zł. W sprzedaży dostępne są także pojemności, m.in. 200 czy 500 g. 

Zobacz też: Glinka czerwona - właściwości, efekty. Maseczka na twarz

 

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Komentarze
chevron-down