twarz, makijaż, konturowanie

 

Zabieg ten wyszczupla twarz i nadaje jej wymarzony kształt dzięki nanoszeniu na cerę jaśniejszego i ciemniejszego podkładu. Dla początkujących jest to dość trudne. Dla profesjonalistów niezbyt skomplikowane. Podpowiadamy, jak za pomocą pewnych trików nadać twarzy nieco inny optycznie kształt, dzięki czemu może wyglądać dużo młodziej i smuklej.

Aby zaoszczędzić sobie zdenerwowania, stresu i niepowodzeń, należy trzymać się zasady: to, co chcemy uwydatnić, malujemy kolorami jaśniejszymi, a to, co ukryć – ciemniejszymi.

Zobacz też: Olejek różany do twarzy i włosów - właściwości

Czym modelować?

Oczekiwane efekty osiągniemy, stosując ciemny lub jasny podkład. Zabieg ten można również przeprowadzić za pomocą pudru. Doskonały efekt uzyskuje się, używając do modelowania twarzy różu w odcieniach brązu. Newralgiczne miejsca można rozjaśnić specjalnym białym kremem. Profesjonaliści podpowiadają, że do rozjaśniania lub przyciemniania większych powierzchni najlepiej stosować preparaty rozjaśniające w kremie, bronzery, ale też ciemniejsze podkłady i róże. Podstawą jest kredka konturująca do pielęgnacji twarzy.

Warto wybrać produkt 2 w 1, z dwoma uzupełniającymi się odcieniami: z jednej strony rozświetlającym, z drugiej rzeźbiącym. Przy rozjaśnianiu i przyciemnianiu pojedynczych miejsc najlepiej sprawdzą się korektory w sztyfcie i róże w odcieniu brązowym.

Przed przystąpieniem do konturowania twarzy pokrywamy ją dokładnie odpowiednim kolorystycznie podkładem i pudrem.

Czytaj też: Regulacja i stylizacja brwi - praktyczne wskazówki

Co modelować?

Rozjaśnić można cienie pod oczami oraz wewnętrzne kąciki oczu. Otrzymujemy wtedy efekt szerszego rozstawienia oczu. Możemy też rozjaśnić dołek w brodzie, jeśli jest bardzo widoczny. A także pionowe i poziome zmarszczki na czole. Przyciemnić można nozdrza (jeśli uważamy, że nos jest zbyt szeroki) oraz policzki (jeśli twarz ma wyglądać na szczuplejszą). Duże czoło uzyska ładny kształt i wyda się mniejsze, jeśli przyciemnimy je po obydwu stronach. To samo dotyczy podwójnego podbródka oraz zbyt długiego nosa.

Sprawdź: Emolienty – czym są te kosmetyki i jak działają?

Jak modelować?

Jeśli mamy twarz w kształcie gruszki, czoło dość mocno zarysowane z oddalonymi od siebie policzkami i szeroką żuchwą, poszerzymy czoło przez rozjaśnienie skroni jaśniejszym podkładem, pudrem lub różem. Szeroki owal „tuszujemy” podkładem ciemniejszym od uprzednio zastosowanego podkładu.

Nakłada się go również na boki twarzy, poczynając od zarysu kości szczęk, a kończąc na kościach policzkowych. Przy twarzy kwadratowej warto użyć różu w kolorze jasnym pastelowym, który nakłada się na wypukłości kości policzkowych i rozciera w kierunku skroni i uszu. Następnie weźmy podkład o odcieniu brązowym i rozprowadźmy poniżej kości policzkowych aż do dolnej części twarzy. Wysokie czoło optycznie obniżymy, kładąc na jego środek minimalną ilość ciemniejszego podkładu i rozcierając go ku nasadzie włosów.

Sprawdź: Kosmetyki do makijażu twarzy

Jeśli mamy twarz zbyt okrągłą, wydłużymy ją, nakładając ciemniejszy podkład po bokach oraz malując nim delikatną linię, przechodzącą tuż pod brodą aż do szyi. Następnie małą ilość różu nakładamy na kości policzkowe i rozcieramy w kierunku uszu i skroni. Twarz podłużna, w kształcie prostokąta, może zostać łatwo skorygowana, jeśli użyjemy jasnego różu lub podkładu i pomalujemy nim najbardziej wystające części policzków.

Kiedy broda jest zbyt wydatna, wyrównuje się jej kontur ciemniejszym podkładem. Podwójny podbródek ukryjemy, malując ciemniejszym podkładem delikatną kreskę pionowo wzdłuż szyi. Spiczasty nos ukryjemy, pokrywając minimalną ilością ciemniejszego podkładu czubek nosa. Natomiast szeroki nos można skorygować za pomocą ciemnego podkładu położonego równomiernie po jego bokach na całej długości. Efekt utrwalimy lekkim transparentnym pudrem.

Autor: Marzena Maciejczyk 

 

Czytaj: Osiem przepisów na domowy peeling do twarzy i ciała

 

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Katarzyna Parzuchowska
Katarzyna Parzuchowska

Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, blogerka i dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem i pasją w tematyce zdrowotnej, w szczególności dotyczącej ciąży, macierzyństwa i parentingu. Prywatnie miłośniczka wycieczek rowerowych i aktywnego wypoczynku...

Komentarze
chevron-down