Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Dentosept A, plyn do stos.w j.ustn., 25 g

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Dentosept A, plyn do stos.w j.ustn., 25 g

Postać produktu

plyn do stosowania w jamie ustnej

Postać opakowania

25 g

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

PHYTOPHARM

type

3

Wskazania

Produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

 

Lek stosowany tradycyjnie w:

- stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł,

- aftach,

- odleżynach jamy ustnej (po protezach zębowych),

- pomocniczo w parodontozie.

Działanie

W skład leku Dentosept A wchodzi wyciąg płynny złożony z: koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku oraz benzokaina. Lek stosowany jest tradycyjnie jako środek o działaniu znieczulającym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym.

 

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, Dentosept A może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Przebarwienia zębów i śluzówki jamy ustnej przemijające po umyciu zębów. Przemijające jest również krótkotrwałe pieczenie błony śluzowej występujące bezpośrednio po zastosowaniu leku. Reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na benzokainę, methemoglobinemia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na substancje czynne: arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych (Compositae)), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, benzokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

1 ml leku zawiera do 0,4 g etanolu. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Zawartość etanolu w leku należy wziąć pod uwagę stosując lek u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

 

Dzieci i młodzież

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

 

Dentosept A i inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Interakcje z innymi lekami nie są znane.

 

Dentosept A z jedzeniem, piciem i alkoholem

Brak danych.

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania. Decyzję o użyciu leku może podjąć lekarz. Nie ustalono wpływu na płodność.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie jest znany wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Bezpośrednio po zastosowaniu produktu, alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn bezpośrednio po przyjęciu leku. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego do 3 razy na dobę.

  • Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej.
  • Stosować na śluzówkę jamy ustnej.
  • Lek stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Dentosept A

Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku Dentosept A.

 

Pominięcie zastosowania leku Dentosept A

Należy kontynuować zalecane dawkowanie.

Skład

substancje czynne:
100 g produktu zawiera: wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), kory dębu (Quercus spp.), liścia szałwii (Salvia officinalis L.), ziela arniki (Arnica spp. ), kłącza tataraku (Acorus calamus L.), ziela mięty pieprzowej (Mentha piperita L.), ziela tymianku (Thymus spp.) (2/2/2/1/1/1/1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V) - 50 g Benzocainum - 2 g

substancje pomocnicze:
Hydroksyetyloceluloza, gliceryna, etanol 96% (V/V), woda oczyszczona.

 

PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.