Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Mucofortin, 600 mg, tabletki musujące, 10 szt.

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Mucofortin, 600 mg, tabletki musujące, 10 szt.

Postać produktu

tabletki musujace

Dawka

600 mg

Postać opakowania

10 tabletek

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

NATUR PRODUKT PHARMA

Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest zalegająca wydzielina w drogach oskrzelowych, która może towarzyszyć zakażeniu związanego z przeziębieniem.

Działanie

Mucofortin zawiera acetylocysteinę, która rozrzedza zalegający śluz (zmniejsza jego lepkość) w drogach oddechowych, ułatwia odkrztuszanie.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób, ale częściej niż u 1 na 1000 osób): reakcje nadwrażliwości, ból głowy, szumy uszne, zwiększona częstość pracy serca (tachykardia), zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, zmiany skórne: pokrzywka, wysypka, swędzenie, obrzęk naczynioruchowy, gorączka, zmniejszone ciśnienie krwi.

Działania niepożądane występujące rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 osób, ale częściej niż u 1 na 10 000 osób): skurcz oskrzeli, duszność, niestrawność.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje alergiczne (wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, reakcja rzekomo-anafilaktyczna), krwotok.

Działania niepożądane występujące częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): obrzęk twarzy.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Mucofortin: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - acetylocysteinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma: stan astmatyczny (duszność w przebiegu astmy oskrzelowej lub obturacyjnej choroby płuc); jeśli stwierdzono u pacjenta fenyloketonurię; u dzieci poniżej 2 lat.

Stosowanie leku omówić z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: astmy oskrzelowej, pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat), jeśli w przeszłości występowała niewydolność oddechowa, w przeszłości występowała choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, jeśli pacjent jest uczulony na histaminę.

W przypadku wystąpienia zmian na skórze / błonach śluzowych, stosowanie leku należy przerwać i skontaktować się z lekarzem.

Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Lek zawiera izomalt (substancja słodząca) - w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów, stosowanie leku omówić z lekarzem.

Lek jest źródłem sodu, co należy wziąć pod uwagę u osób z osłabioną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących jego ilość w diecie (dieta bezsolna lub ubogosodowa).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Nie stosować leku po upływie 28 dni od pierwszego otwarcia pojemnika.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Mucofortin może wchodzić w interakcje z: lekami przeciwkaszlowymi (możliwość utrudnionego odkrztuszania); penicylinami, tetracyklinami, cefalosporynami, aminoglikozydami (lek Mucofortin należy zażywać z zachowaniem 2-godzinnego odstępu czasu; interakcje nie dotyczy amoksycykliny, doksycykliny, cefuroksymu); nitrogliceryną i innych azotanów (możliwość nasilenia działania donorów azotu); węglem leczniczym (osłabienie działania acetylocysteiny).

Lek należy przyjmować po jedzeniu.

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek może wpływać na oznaczanie salicylanów i ketonów w moczu.

Nie stosować u osób poniżej 18 lat.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.

Lek stosować po posiłku.

Nie stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Lek najpóźniej należy stosować na 4 godziny przed snem.

Podczas stosowania leku, należy pamiętać o zwiększonym przyjmowaniu płynów.

Dorośli: 1 tabletka musująca (600 mg) raz na dobę.

Sposób przygotowania: 1 tabletkę rozpuścić w ½ szklanki wody i wypić po rozpuszczeniu. Gotowego roztworu nie należy mieszać z innymi lekami.

Skład

Substancją czynną jest: acetylocysteina (Acetylcysteinum).

1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, izomalt, sodu wodorowęglan, kwas askorbowy, aspartam (E 951), aromat cytrynowy.

epruf aggregated id

159049