Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Metocard, 50 mg, tabl., 30 szt, blistry

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Metocard, 50 mg, tabl., 30 szt, blistry

Postać produktu

tabletki

Dawka

50 mg

Postać opakowania

30 szt - 3 blistry po 10 szt

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

POLPHARMA S.A.

type

2

Wskazania

Metocard jest wskazany: w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej; w zaburzeniach rytmu serca; pomocniczo w nadczynności tarczycy; po przebyciu ostrej fazy zawału mięśnia sercowego zmniejsza obszar martwicy i ryzyko migotania komór, a także umożliwia zastosowanie mniejszych dawek leków przeciwbólowych.

Działanie

Metoprolol obniża ciśnienie tętnicze i zmniejsza opór naczyniowy.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często  (częściej niż u 1 na 10 pacjentów): zmęczenie.

Działania niepożądane występujące często (rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów): zwolnione tętno, trudności w utrzymaniu równowagi (bardzo rzadko z omdleniem), kołatanie serca, zawroty głowy, bóle głowy, nudności, biegunka, zaparcie, bóle brzucha, skrócenie oddechu związane z forsownym wysiłkiem fizycznym.

Przeciwwskazania

Gdy masz nadwrażliwość na metoprolol, inne leki beta-adrenolityczne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę, zespół Raynaud'a. Opisz dokładnie wszystkie dolegliwości i choroby związane z sercem.
 
Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, narkotyczne leki przeciwbólowe, insulinę, doustne leki przeciwcukrzycowe, werapamil. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
 
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek należy odstawiać stopniowo.
 
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
 
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.  Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
 
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Skład

Substancją czynną jest metoprololu winian (Metoprololi tartras).

Tabletka 50 mg zawiera metoprololu winian (Metoprololi tartras) 50 mg.

Substancje pomocnicze: skrobia ryżowa, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, powidon, talk, magnezu stearynian.