Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Ectoclarin, spray, do nosa, z ektoina, 20 ml

Dostępne na magazynie

do nosa, z ektoina
Pełna nazwa produktu

Ectoclarin, spray, do nosa, z ektoina, 20 ml

Skrócony opis produktu

do nosa, z ektoina

Postać produktu

spray

Postać opakowania

20 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

BITOP AG

type

3

Wskazania

Ectoclarin może być stosowany w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa. Ectoclarin może być stosowany w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa.

Działanie

Wyrób medyczny zawiera ektoinę, która wykazuje właściwości łagodzące stany zapalne i stabilizujące błony komórkowe. Preparat łagodzi katar, uczucie świądu w nosie, przekrwienie śluzówki nosa, kichanie oraz wspomaga regenerację błony śluzowej nosa. Jest to lekko hipertoniczny roztwór, który chroni przed szkodliwym wpływem alergenów.

Możliwe działania niepożądane - działanie

Wyrób medyczny jest dobrze tolerowanym preparatem. Do tej pory nie odnotowano regularnie występujących lub utrzymujących się działań niepożądanych.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Stosowanie leku z innymi lekami - przeciwskazania

Obecnie nie ma żadnych danych dotyczących interakcji między wyrobem, a innymi preparatami do nosa.

Ciąża i karmienie piersią - przeciwskazania

Obecnie nie ma żadnych danych dotyczących stosowania wyrobu podczas ciąży i karmienia piersią. W przypadku ciąży lub podejrzenia ciąży przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, aplikować 1-2 dawki do każdego otworu nosowego, kilka razy dziennie. Dzieci w wieku do 10 lat powinny używać wyrobu pod nadzorem osoby dorosłej.

Skład

Skład: Ektoina (Ectoin®), sól morska, woda.

Nie zawiera konserwantów.

Jak przechowywać lek - skład

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Ze względów higienicznych spray powinien być używany tylko przez jedną osobę. Zużyć w ciągu 6 tygodni od pierwszego otwarcia opakowania.