Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Citogla Vis Omk1, roztw., do oczu, sterylny, 10 ml

Dostępne na magazynie

Pełna nazwa produktu

Citogla Vis Omk1, roztw., do oczu, sterylny, 10 ml

Postać produktu

roztwor

Postać opakowania

10 ml

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

OMIKRON

type

3

Wskazania

Wskazaniem do stosowania kropli Citogla Vis OMK1 jest występowanie neurodegeneracyjnych chorób oczu, w szczególności jaskry i wspomaganie procesu przywracania integralności błon komórkowych, które uległy uszkodzeniu wskutek degeneracyjnych zmian patologicznych oka. Ponadto krople Citogla Vis OMK1 znajdują zastosowanie nawilżające i ochronne, dzięki czemu zapewniają ulgę w przypadku podrażnień, uczucia pieczenia i wrażenia obecności ciała obcego w oku, wywołanych czynnikami środowiskowymi (takimi jak: wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, jasne światło, klimatyzacja, ogrzewanie, długotrwałe korzystanie z komputera), zabiegami chirurgicznymi lub na skutek zapalenia spojówek, czy używania soczewek kontaktowych.

Działanie

Działanie kropli Citogla Vis OMK1 opiera się na właściwościach dwóch substancji aktywnych, którymi w tym przypadku są cytykolina (2%) i kwas hialuronowy (0,2%) o wysokiej masie cząsteczkowej. Cytykolina wspiera proces syntezy i odbudowy błon komórkowych, które uległy uszkodzeniu wskutek degeneracyjnych zmian patologicznych oka, takich jak jaskra, przez co uczestniczy w procesach prawidłowego widzenia oraz przewodnictwie w drodze wzrokowej. W przypadku uszkodzeń nabłonka rogówki i spojówki, roztwory zawierające kwas hialuronowy tworzą mikrośrodowisko sprzyjające procesom regeneracji powierzchni oka. Kwas hialuronowy, który uzyskuje się metodą syntezy biotechnologicznej, tworzy roztwory mukomimetyczne, mukoadhezyjne i wiskoelastyczne, pozwalające zwiększyć stabilność filmu łzowego, a tym samym zapewnić odpowiedni poziom natłuszczenia, nawilżenia i ochrony powierzchni oka. Dotychczas nie są znane działania niepożądane, które mogą wywoływać krople Citogla Vis OMK1. Jednakże w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania kropli Citogla Vis OMK1 jest uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Stosowania kropli Citogla Vis OMK1 nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Podczas stosowania kropli Citogla Vis OMK1 nie należy dotykać oka końcówką butelki. Po zastosowaniu kropli Citogla Vis OMK1 należy odczekać 10-15 minut przed użyciem innych, stosowanych miejscowo produktów leczniczych do oczu. Produkt przeznaczony wyłącznie do oczu, do użytku zewnętrznego. Nie stosować kropli Citogla Vis OMK1 jeśli butelka jest uszkodzona. Krople Citogla Vis OMK1 należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem i bezpośrednim działaniem słońca. Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Preparat należy zużyć w ciągu 30 dni od pierwszego otwarcia.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie kropli Citogla Vis OMK1 polega na wkraplaniu do oczu 1 kropli 3 razy dziennie, zależnie od potrzeb. Zasadniczo krople Citogla Vis OMK1 nie wpływają na prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Jednakże bezpośrednio po zastosowaniu kropli widziany obraz może ulec tymczasowemu rozmyciu. Zaleca się odczekanie kilku sekund przed przystąpieniem do czynności, które wymagają ostrości widzenia.

Skład

W skład kropli do oczu Citogla Vis OMK1 wchodzą: sól monosodowa cytykoliny, kwas hialuronowy, jednozasadowy monohydrat fosforanu sodu, dwuzasadowy dodekahydrat fosforanu sodu, chlorek sodu, chlorek benzalkoniowy, woda do iniekcji. Citogla Vis OMK1 jest sterylnym roztworem do oczu w butelce o pojemności 10 ml.