Przetwarzanie...
x
Wybierz aptekę
Moja apteka
exclamation-circle
x
location-marker Użyj lokalizacji
Wybierz lokalizację

Solpadeine, tabl.musuj., 24 szt

Brak na stanie

Pełna nazwa produktu

Solpadeine, tabl.musuj., 24 szt

Postać produktu

tabletki musujace

Dawka

500 mg + 8 mg + 30 mg

Postać opakowania

24 szt

Ilość sztuk w opakowaniu

1.0000

Nazwa producenta

PERRIGO POLAND SP. Z O.O.

Wskazania

Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.
Ból ostry i przewlekły, nerwobóle, bóle głowy, także migrenowe, bóle miesiączkowe, bóle kostne, stawowe i mięśniowe różnego pochodzenia, stany gorączkowe, przeziębienia i stany grypopodobne. Lek przydatny w przypadku nadwrażliwości na salicylany (zwłaszcza astma aspirynowa) lub gdy nie można ich stosować z innych względów.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol.
Początek działania leku występuje od 15 do 30 minut po zażyciu a całkowity czas działania do 4 godzin.
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Solpadeine u osób:

 • z nadwrażliwością (uczuleniem) na paracetamol, kofeinę, kodeinę, inne opioidowe leki przeciwbólowe lub którykolwiek ze składników tego lęku
 • z chorobą alkoholową,
 • z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,
 • z niewydolnością oddechową,
 • z astmą oskrzelową,
 • Dawkowanie

  Ten lek należy zawsze stosować tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza.
  Dorośli: Doustnie, 1 -2 tabletki musujące podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek musujących w ciągu doby.
  Dzieci i młodzież: W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować 1-2 tabletki musujące Solpadeine co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek musujących w czasie 24 godzin.
  Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli ból nie ustąpi się po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.
  Doustnie. Doraźnie jednorazowo 1-2 kapsułki, tabletki lub tabletki musujące, 3-4 razy dziennie. Tabletki musujące rozpuścić w letniej wodzie. Nie przekraczać dawki 8 kapsułek, tabletek lub tabletek musujących na dobę. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Uwaga! Nadmierne picie kawy lub herbaty podczas przyjmowania preparatu może spowodować drażliwość i ogólne pobudzenie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

  Skład

  Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.
  1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny.
  Pozostałe składniki leku to: sorbitol proszek, sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, powidon, sodu laurylosiarczan, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny
  kofeina
  paracetamol
  fosforan kodeiny